Program Wyborczy

Może program wyborczy kandydata na radnego to zbyt wielkie słowo ale chciałbym przez te 4 lata zrealizować pewne cele o których już pisałem a które opisuję pokrótce niżej.

Udrożnienie przepływu informacji przydatnych dla mieszkańców (przykładowo wiele osób jeszcze nie wie że może mieć niższy czynsz  w związku z budową metra)

Rozwój i upiększenie dzielnicy poprzez wsparcie działań społeczności lokalnych. Uważam że warto inwestować w gospodarzy zainteresowanych swoim terenem bardziej niż w tych co nie są zainteresowani.

Działania mające na celu zmniejszenie wykluczenia cyfrowego zwłaszcza wśród osób starszych i mniej zamożnych w oparciu o istniejące lokalne ośrodki informacji i kultury. Propagację rozsądnych zachowań i dobrych praktyk podczas kontaktu z internetem. Publiczny darmowy dostęp do internetu na terenie obiektów należących do gminy przecież i tak każda jednostka dysponuje już łączem.

Stawiam na gospodarność więc zwrócę baczną uwagę na analizę kosztów jakie ponosi dzielnica Wola. Chcę się pozbyć się perełek typu drogiego utrzymania wiatraka w magazynach, zamiast jego wyeksponowania w jakimś miejscu (przecież kupiono go aby zachwycał i pokazywał czemu Młynów zawdzięcza swoją nazwę, a nie żeby marnotrawić pieniądze na jego magazynowanie)

Wykonam pracę aby osiągnąć porozumienie się wszystkich stron biorących udział w decyzjach dotyczących przyszłości i dnia codziennego dzielnicy, tak aby współpraca przynosiła korzyści wszystkim mieszkańcom Woli.

Będę starał się wesprzeć lokalne małe biznesy bo to jest główne źródło utrzymania dla wielu sąsiadów, a poza tym wygodniej jest mieć warzywniak niż bank w pobliżu. Bardzo mnie smuci fakt że lokalne sklepy nie wytrzymują konkurencji z molochami gdzie się nie szanuje pracownika.

Oczywiście to niepełna lista i jestem otwarty na Wasze propozycje. Moim zdaniem Radnym jest się głównie po to aby słuchać i pomagać. Skoro decyduje się w sprawach całej Woli pomaga się wszystkim na Woli nie tylko najbliższym sąsiadom.

Umieszczono w kategoriach: bezradny