Ci źli politycy, a my lepsi?

  • Post category:bezradny
  • Reading time:4 mins read

Znajoma napisała że jest źle, tak zacząłem pisać komentarz u niej i stwierdziłem że chyba to większy temat stąd wpis tutaj.

Owszem ma sporo racji ale bez wielkiego rozglądania się na boki:

– np. w sprawie ACTA wyszło kilkanaście tysięcy ludzi na ulicę i poza wyrażeniem niezadowolenia, wygwizdali polityków próbujących się podpiąć pod te protesty, to chyba dobry przykład na odrzucenie tych pasożytów.

– co do społecznej aktywności to może niewielka ale jest, choćby na przykładzie zbierania podpisów na referendumacta.pl uaktywniła się ponad setka osób udostępniających swoje lokale i poświęcających swój cenny czas aby tysiące zbierających podpisy na listach mieli co z nimi zrobić. Ja tylko przeorganizowałem sobie pracę żeby spędzić 6 określonych godzin w biurze, to jedyny mój „koszt” a dzięki niemu inni społecznicy przynieśli mi kilkadziesiąt wypełnionych ankiet do zbiorczej wysyłki czyli efekt jest!

– nie dopuszczam aby moje dziecię stało się NEET-sem pogoniłem do szkoły, dodatkowo na kurs, zaczynam ciągać po konferencjach i targach,

– obowiązki ucznia i Szkolny „Savior-Vivre” widziałem że wiszą na korytarzu w Warszawskim Zespole szkół nr 26, więc albo to nie jest takie rzadko spotykane, albo miałem farta bo po szkołach już nie chodzę ;)

– mamy pomysły i gotowe rozwiązania ale brak siły przebicia

Zgadzam się że P osłów przy korycie (więcej…)

Prawie Latarnik – seminarium 1/2

Byłem na seminarium ostatnio :> odnośnie wykluczonych cyfrowo 50+

telewizorekNiedaleko od warszawy bo w zielonce hotel trylogia. Odczucia mam mieszane ale po kolei :)

PCRS zorganizowała wyjazdowe spotkanie dla „latarników” a że temat wykluczenia cyfrowego mnie interesuje więc się zapisałem i pojechałem dowiedzieć więcej o co biega w tym latarniczeniu.

Jako że dostałem nazwę hotelu to cyk myk do googla zobaczyć gdzie to się będzie działo. W oko wpadła mi recenzja że hotel fajny, obsługa niezła tylko tv w pokojach żałosne.

Powiem tak dobre jedzenie, wygodne łóżka a wielkość telewizora w pokoju oceńcie sami (oglądając z łóżka to jakieś 4 metry do tv a przekątna 14”) obrazki na ścianach były większe :D.

Ciekawy jest wystrój hotelu, milion drobiazgów z planu „Ogniem i mieczem” fotografie, obrazy, rzeźby, grafiki, szable, zbroje i inne cudeńka robią klimat. Rozległy teren sprawia fajne wrażenie ale zasięg telefonów zanikał więc nawet twittoprzekaz się nie udał :(

WIFI na laptopach prawie działało (np. nie można było wysłać maila) a na mobilnych urządzeniach to już zupełnie  losowa sprawa była czy sieć jest widoczna czy nie, czy połączy itd. Tak więc mimo wielu plusów odbiór miejsca taki sobie.

Organizacja imprezy też taka sobie, choć same zajęcia a i owszem dobre. Prowadzący Łukasz Srokowski zrobił kawał dobrej roboty, pokazał fajne techniki i pokierował nami jak trzeba. (więcej…)

wyborcze suki a może tylko świnie?

  • Post category:bezradny
  • Reading time:2 mins read

Wiem czemu nie wybrano mnie na radnego :) jestem za mało agresywny. Pewnie powodów jest jeszcze kilka ale ten chyba jest najważniejszy. Znajomi specjaliści zajmujący się analizą marketingu ocenili na…