były krzaczki – właściwe gospodarowanie moim celem

Gospodarność jest podstawą ekonomii należy dobrze wydawać pieniądze dla tego powinno się nagradzać te społeczności które dbają o swój teren poświęcając im więcej uwagi i środków.

Uważam że na moim podwórku pod oknem, ktoś z urzędu popełnił błąd i mimo dobrych chęci zmarnował tylko gminne pieniądze.

Szkoda mi kasy jaka została wyrzucona w błoto. Ktoś nie przemyślał sprawy posadził krzaczki tak jak sobie wymyślił nie analizując potrzeb otoczenia. Minął rok i krzaczków praktycznie nie ma. Posadzono ze sto krzaków, część została rozjeżdżona część ukradziona (skoro miały być i tak rozjechane ktoś się zlitował zabrał na działkę pewnie), efekt żaden jak było brzydko tak jest. Wystarczyło posadzić krzewy w innym miejscu (za linią parkowania) to by ocalały. A tak kasa poszła efekt żaden czyli marnotrawstwo.

Są podwórka na których warto sadzić krzaczki i są takie jak moje gdzie by się bardziej przydało położyć płyty ażurowe pod miejscami gdzie parkują samochody i posadzić trawę. Jest wiadome że krzaki nie mają szans z samochodami. Jak pisałem warto rozmawiać ze społecznościami sąsiedzkimi zanim się wyda kasę.

Weźmy takie podwórko z zadbanym placem dla dzieci jak to poniżej

placyk zabaw wola mirów pereca 10
Placyk zabaw Wola Mirów Pereca 10

Widać że choć biednie ale ten placyk  gospodarze mają w swojej opiece :) Stara karuzela i huśtawka ale zadbane, posadzone kwiatki, siatka pomalowana to wymowne znaki że ktoś się o ten placyk troszczy w miarę swoich możliwości. Warto wspomóc tych ludzi w działaniach dołożyć jakiś bujak, a może inną huśtawkę, nową karuzelę? Włożone tu pieniądze będą dobrze spożytkowane.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: bezradny

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *