były krzaczki – właściwe gospodarowanie moim celem

Gospodarność jest podstawą ekonomii należy dobrze wydawać pieniądze dla tego powinno się nagradzać te społeczności które dbają o swój teren poświęcając im więcej uwagi i środków.

Uważam że na moim podwórku pod oknem, ktoś z urzędu popełnił błąd i mimo dobrych chęci zmarnował tylko gminne pieniądze.

Szkoda mi kasy jaka została wyrzucona w błoto. Ktoś nie przemyślał sprawy posadził krzaczki tak jak sobie wymyślił nie analizując potrzeb otoczenia. Minął rok i krzaczków praktycznie nie ma. Posadzono ze sto krzaków, część została rozjeżdżona część ukradziona (skoro miały być i tak rozjechane ktoś się zlitował zabrał na działkę pewnie), efekt żaden jak było brzydko tak jest. Wystarczyło posadzić krzewy w innym miejscu (za linią parkowania) to by ocalały. A tak kasa poszła efekt żaden czyli marnotrawstwo.

Są podwórka na których warto sadzić krzaczki i są takie jak moje gdzie by się bardziej przydało położyć płyty ażurowe pod miejscami gdzie parkują samochody i posadzić trawę. Jest wiadome że krzaki nie mają szans z samochodami. Jak pisałem warto rozmawiać ze społecznościami sąsiedzkimi zanim się wyda kasę.

Weźmy takie podwórko z zadbanym placem dla dzieci jak to poniżej

placyk zabaw wola mirów pereca 10
Placyk zabaw Wola Mirów Pereca 10

Widać że choć biednie ale ten placyk  gospodarze mają w swojej opiece :) Stara karuzela i huśtawka ale zadbane, posadzone kwiatki, siatka pomalowana to wymowne znaki że ktoś się o ten placyk troszczy w miarę swoich możliwości. Warto wspomóc tych ludzi w działaniach dołożyć jakiś bujak, a może inną huśtawkę, nową karuzelę? Włożone tu pieniądze będą dobrze spożytkowane.

Umieszczono w kategoriach: bezradny