złą jakość łącza UPC dokumentuje screencast screenr.com

Tydzień temu opisywałem proste narzędzie on-line do nagrywania podcastów od cinchcast.com Dziś nakręciłem innym przykładowego screencasta na temat jakości łącza oferowanego przez UPC.

screenr.com jest prostym narzędziem do robienia prostych screencastów.

Screenr po nagraniu screencasta przechowuje nagrania u siebie. Oczywiście umożliwia ich osadzanie na stronach co widać poniżej. Możliwe jest też wrzucenie filmiku na youtube bezpośrednio ze strony (ale jakoś mi się to logowanie niezbyt podoba) Można również pobrać film w formacie mp4 na lokalny komputer.

Jest ograniczenie długości filmu do 5 minut. Nie udało mi się zmusić Aplet-u do nagrywania z drugiego monitora :( nagrywa tylko z głównego.

Jeżeli chcemy nagrać screeencast musimy się zarejestrować w screenr.com, a właściwie udostępnić aplikacji dostęp do naszego konta na Twitterze. Potem wystarczy kliknąć guzik record, ustawić obszar nagrywania, kliknąć czerwony guziczek i do czasu kliknięcia done albo końca czasu będzie nagrywał. W sumie 4 kliknięcia i screencast gotowy. Zaraz po skończonym nagrywaniu jest pokazywany pasek do napisania co nagraliśmy i opublikowania filmu. Można wybrać czy informacja o nagraniu ma być wklejona na twittera czy nie.

Nie ma możliwości żadnej edycji dodawania ficzerów i innych popierdułek co w mojej ocenie jest dobre. Lubię proste narzędzia realizujące jeden temat.

Jak słychać na nagraniu mikrofon dzieciątka szczeka i szeleści ale to tylko mikrofon w netbooku więc nie wymagajmy zbyt wiele. Nie konfigurowałem żadnych ustawień mikrofonu. Aplet Java odpowiadający za proces nagrywania w Chrome ładuje się dużo szybciej niż w Firefoxie.

Jest to kolejne ciekawe narzędzie wzbogacające możliwości prezentacji informacji na blogu. Dołączam je do kolekcji  już używanych narzędzi jak slideshare, prezi i cinch

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *