dzielenie się leży w naturze tworzenia

Grzesiek dzięki za  linka do filmu

prawie godzina trzydzieści filmu ale powala na kolana

zobaczcie ten film

(trzeba coś kliknąć po reklamie, bo poleci druga)
Z filmu:  Disney miksował co się dało w swoich kreskówkach używał całego dziedzictwa kulturowego a jego spadkobiercy załatwili sobie 70 lat praw autorskich i 95 jeśli włada nimi korporacja. Pewnie jak się będzie kończyć te prawie sto lat wystąpią o 120 ale do tego czasu Mouse Liberation Front i Creative Commons oraz szerokie rzesze piratów obalą obecny chory układ w którym 6 korporacji ma 90% praw autorskich.

Szokujące są informacje o zasądzeniu 220 000 $ kary za ściągnięcie 24 piosenek o wartości 8,50$

Jest wiele ciekawych obserwacji np. kto dał prawo abyśmy byli z każdej strony w mieście atakowani reklamą, czy ktoś się nas pyta o zgodę na wszechobecne bilboardy? To nie tv nie da się ich wyłączyć (z mojego okna widać 4 sztuki i dzieciak jak był mały wiedział co na którym wisi czyli ulegał praniu mózgu).

Warto filmik obejrzeć bo jest w nim sporo informacji różnych np. o patentach które blokują rozwój leków, o możliwości opatentowania organizmów żywych i wiele wiele więcej.

Ciekawe czy M.L.F. działa i w kraju nad wisłą a Amerykanom nie zazdroszczę

jak by ktoś chciał na facebooku się zaciągnąć do Mouse Liberation Front to polecam link do M.L.F.

Dinozaur pamiętający czasy LOAD “*”,8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak “dziki zachód” internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Google+ , Facebooku czy Twitterze

Ten wpis został opublikowany w kategorii mózgownica i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „dzielenie się leży w naturze tworzenia

1. Arieen pisze:

Hmmm. Koniecznie przeczytaj – choć pewnie już to zrobiłeś – "Wolną Kulturę" i "Remix" Lessiga. To książki dokładnie na ten sam temat co filmik i są naprawdę świetne.

2. Niedoszły Bibliotek pisze:

Wolna Kultura za mną już od dawien dawna, a "Remix" musi poczekać jak wszystko do wakacji

3. Arieen pisze:

Świetny filmik, ale kurcze ten remixujący chłopak strasznie mi przypomina Dextera (znaczy się Michaela C. Halla) ;).