Piszę cybernotatki, a może zbieram materiał na książkę ;)

Odkopywanie i rugowanie złogów słabo idzie ale dzieje się w myśl cytatu z jednego filmu See, my daddy always told me to be just like a duck. Stay smooth on the surface and paddle like the devil underneath! Gumowa Kaczka – Kowój Tak więc na wierzchu niby nic ale w międzyczasie pod spodem robota jest… Czytaj dalej Piszę cybernotatki, a może zbieram materiał na książkę ;)

Kim zostać w cyberbezpieczeństwie?

Ciekawe w ilu firmach cyberbezpieczeństwo to poboczny dodatek do tak poważnych zadań jak podmiana książki telefonicznej na stronie głównej Intranetu, czy tłumaczenie że GovPress nie jest przez nas administrowany i nie mamy wpływu na to że znowu przekierowuje na swoją stronę główną. Z tego co wypisują w internetach (weźmy przykładową listę na czym zarabia się… Czytaj dalej Kim zostać w cyberbezpieczeństwie?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: mózgownica

Klikacze jak ich poprawnie nazwać? bezkodowcy?

Przyczynek do dyskusji. Dużo gadam i ostatnio obserwuję że Klikacze domagają się zmiany określenia ich profesji na nazwę która będzie im milsza i taka bardzo poprawnościowa. Ogółem poprawnościowa nowomowa, nie przemawia do mnie. Dla mnie grubas to grubas i tyle. Zdecydowanie wolę jak ktoś mówi o mnie gruby, grubas niż określa mnie „osobą z nadwagą”… Czytaj dalej Klikacze jak ich poprawnie nazwać? bezkodowcy?

Patrząc na tłuste koty z PiS się uśmiecham

Idą w końcu zmiany, jak to mawia redaktor Piński generał inflacja i marszałek drożyzna wykończą rządy nieudacznika z żoliborza i jego akolitów. Do tej pory rwałem włosy widząc jakie głąby dostają stanowiska dyrektorskie i zarządcze bo są w partii lub z nią sypiają. Trudno stało się… Liczę że gamonie które głosowały na #podłazmiana w końcu… Czytaj dalej Patrząc na tłuste koty z PiS się uśmiecham

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: mózgownica

cenzura państwowa

Żebym nie zapodział napiszę tutaj bo ciekawy kejs związany z cenzurą. Zarys sytuacji Jest lipiec 2021, w świat idzie informacja że konta mailowe ministra Dworczyka a zarazem szefa kancelarii premiera (pinokia) zostały przejęte przez hakierów pewnie z rosji. Przejęte zostaje jego oficjalne konto mailowe w domenie sejm.gov.pl i prywatne na wirtualnej polsce. Dworczyk korzysta z… Czytaj dalej cenzura państwowa