prosty podcast dla wszystkich – cinchcast.com

Ciekawe a zarazem bardzo proste w użyciu narzędzie dla tych co lubią sobie pogadać do sitka.

Jeszcze chyba nigdy tworzenie podcastu nie było tak proste :) Wszystko sprowadza się do kilku kliknięć przy rejestracji i dostaje się własne konto profilowe np. już nie działa :( Wystarczą 4 słownie cztery kliknięcia aby nagrać i opublikować nagranie. (start, done, save, publish )

Może jakość nagrania nie powala (brak możliwości obróbki dźwięku on line) ale prostota narzędzia rekompensuje te braki. Pierwsze z nagrań jakie będę w nim tworzył jest poniżej.

Nagranie zostało dokonane na żywioł bez żadnego ustawianie głośności nagrania jedyne co kliknąłem to zgodę na użycie przez flash wbudowanego w dzieciątko mikrofonu.

Nagrania składują się na ich serwerze, od ręki ma się dostęp do publikacji w twitterze, facebooku oraz gotowy kod do osadzenia na stronie www (efekt wklejenia widoczny powyżej).

Szkoda że dają tylko 5 minut nagrywać, ale do prostych przekazów ewentualnie jako obiekt do osadzenia w jakimś kursie czy prezentacji to wystarczy.

Paranoicy podobni do mnie mogą również zgrać sobie plik lokalnie jako mp3 o parametrach 64 kb/s, 22050Hz Mono czyli bez rewelacji ale jako podcast wystarczy. Trochę mi brak że system nie wypełnia automatycznie tagów id3 co by ułatwiło zarządzanie zgranymi plikami ale to wersja beta więc może dodadzą taką możliwość. Z minusów jest jeszcze brak polskich literek w opisie ale to chyba też poprawią za jakiś czas.

Oprócz nagrania do wiadomości typu twitterowego można załączyć również plik tekstowy czy graficzny więc chyba zacznę używać tego narzędzia do prezentowania klientom szablonowych prototypów i koncepcji wstępnych z omówieniem zawartości :)

Nagrania można rozkładać po katalogach które się tworzy na serwerze. Katalogi mogą być publiczne jak również prywatne.

Program ma własną aplikację na iPhona i na androida lub można zadzwonić pod dedykowany numer telefonu i się nagrać bezpośrednio.

Moim zdaniem to przemyślany produkt mam nadzieję że nie zaczną pobierać zbyt szybko opłat za tą usługę.

Nagranie poniżej wykonałem moim starym sitkiem Behringer XM2000S wpiętym bezpośrednio w laptopa również bez żadnego ustawiania parametrów nagrywania. Zgodnie z przewidywaniami jest pewna ;)  różnica w jakości nagrania pomimo niskiego bitrate nagrania.

Zdecydowanie zaczyna mi się podobać to narzędzie :D żeby tylko jeszcze nie pogubił ó z opisu…

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *