Bezpłatny bot na twittera

W tym minicyklu przedstawiam krok po kroku jak zbudować automat piszący losowe teksty na twitterze, bez posiadania wiedzy informatycznej i wydawania pieniędzy na utrzymanie systemu.

Przykładowy bot wykonany w tej technologii działa pod adresem https://twitter.com/haslaulicy

Powyższy bot na twitterze prezentuje hasła i treści z transparentów pojawiające na różnych demonstracjach ulicznych.

Niestety przy wykorzystaniu tego bota nie ma możliwości załączania zdjęć do postów. Jednak jeżeli przyjmiemy że skonfigurowanie go zajmuje poniżej godziny, a utrzymanie w działaniu nic nie kosztuje, to brak zdjęć staje się mniej odczuwalny.

Domyślnie dzięki temu skryptowi twitty generują się automatycznie. Cykl publikacji tweetów można ustawić w zakresie częstotliwości  od 5 minut do 24 godzin. Odstępy w publikacji twitów można wydłużyć i ustawić wysyłkę twitta np. co 4 dni edytując jedną linię skryptu.

Żeby bot na twittera działał:

  1. musisz mieć dane które bot na twitterze będzie publikował
  2. musisz mieć uwiarygodnione numerem telefonu konto na twitterze
  3. musisz mieć dostęp do dysku googla

ad 1

Dane do publikacji trzeba zebrać jako plik tekstowy zawierający treść jednego twitta w jednej linii. Oczywiście należy pamiętać że twitter ogranicza nas do 140 znaków w linii. #hasztagi dadzą się opublikować, jednak linków nie wstawimy w treść twitta za pomocą tego narzędzia.

ad 2

Tylko konta twittera uwiarygodnione numerem telefonu mają możliwość dołączania własnych aplikacji. Do działania skryptu jest konieczna jego autoryzacja za pomocą z kluczy i tokenów.

ad 3

Skrypt publikujący twitty jest częścią arkusza google, a dane i panel konfiguracyjny bota są kartami tego arkusza.

Dane do publikacji na potrzeby takiego bota można pobrać ze stron w sieci za pomocą opisanego w tym poście narzędzie do pobierania danych ze stron www.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *