duma lokalna ;)

Miałem swego czasu problem z moim podtytułem bloga

pale faję, piję rum, czasem uda mi się coś wymyślić ;)

Chodziło o słowo wymyślić. Z uporem maniaka pisałem słowo wymyśleć i ciągle mi się w edytorach podkreślało na czerwono, sugerowało wymyślić jako jedyne słuszne. Pokopałem w słownikach gdzie z żalem przekonałem się że FF ma rację. Zmieniłem slogan reklamowy na językowo poprawny i zapomniałem o sprawie.

Temat umarł do dziś.

Właśnie wpadłem na pewien tekst o języku i spodobało mi się to co wyczytałem :) To nie jakaś moja bezzasadna głupota ale korzenie nakazywały mi używać „wymyśleć”.

To ci dopiero nowina, skoro tak to zmieniam opis bloga (na twitterze zresztą też) na jedyny słuszny, patriotycznie zlokalizowany i w ząbek czesany. Niech będzie elementem geo-lokalizującym moje pochodzenie  w bezmiernym cyfrowym świecie.

pale faję, piję rum, czasem uda mi się coś wymyśleć ;)

Babciu dziękuję, to zapewne twoja sprawka że mam sobie tyle nieporwanych sformułowań, chyba zaczynam to doceniać. Ciekawe czy przekazałem twoją mowę dalej, chyba będę musiał posłuchać uważniej latorośli ;)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: mózgownica

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Jeden komentarz

  1. Nie jesteś jedyny, też zawsze piszę wymyśleć, a Word drze się, że ma być wymyślić. Szczerze mówiąc, to drugie brzmi dziwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *