duma lokalna ;)

Miałem swego czasu problem z moim podtytułem bloga

pale faję, piję rum, czasem uda mi się coś wymyślić ;)

Chodziło o słowo wymyślić. Z uporem maniaka pisałem słowo wymyśleć i ciągle mi się w edytorach podkreślało na czerwono, sugerowało wymyślić jako jedyne słuszne. Pokopałem w słownikach gdzie z żalem przekonałem się że FF ma rację. Zmieniłem slogan reklamowy na językowo poprawny i zapomniałem o sprawie.

Temat umarł do dziś.

Właśnie wpadłem na pewien tekst o języku i spodobało mi się to co wyczytałem :) To nie jakaś moja bezzasadna głupota ale korzenie nakazywały mi używać „wymyśleć”.

To ci dopiero nowina, skoro tak to zmieniam opis bloga (na twitterze zresztą też) na jedyny słuszny, patriotycznie zlokalizowany i w ząbek czesany. Niech będzie elementem geo-lokalizującym moje pochodzenie  w bezmiernym cyfrowym świecie.

pale faję, piję rum, czasem uda mi się coś wymyśleć ;)

Babciu dziękuję, to zapewne twoja sprawka że mam sobie tyle nieporwanych sformułowań, chyba zaczynam to doceniać. Ciekawe czy przekazałem twoją mowę dalej, chyba będę musiał posłuchać uważniej latorośli ;)

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Jeden komentarz

  1. Nie jesteś jedyny, też zawsze piszę wymyśleć, a Word drze się, że ma być wymyślić. Szczerze mówiąc, to drugie brzmi dziwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.