już po pierwszym zjeździe w IINiSB

Dla odmiany dziś będzie pozytywnie tylko :>

Muszę trochę wygłodzić Naczelnego Malkontenta przed pracą jaka go czeka. Odniosłem wrażenie że „oko błysło” Profesor prowadzącej seminarium, gdy usłyszała jaki temat pracy magisterskiej sobie upatrzyłem. Coś czuję że malkontenta czeka wielka uczta przy pisaniu mojej pracy dyplomowej.

Podczas tego zjazdu im dalsze wykłady tym lepsze! Normalnie nie do wiary żeby ostatnie zajęcia po całym dniu wykładów miały taką dynamikę. Wykładowca świetny, tematyka jedna z najbardziej nas interesujących i aktywna grupa, nie mogę chcieć nic więcej :D

Oddałem przewodnictwo grupy komu innemu, więc będę mógł sobie spokojnie w cieniu posiedzieć i popatrzeć jak ktoś inny prowadzi grupę. Będzie okazja porównać działania innego starosty i zastanowić jak ja bym postąpił. Dystans dobrze robi nauce przywództwa.

Położyłem łapę na technikaliach, ten rocznik będzie bogaciej wyposażony w narzędzia komunikacji niż poprzedni, zobaczymy jak się sprawdzi oprócz forum lista dyskusyjna. To będzie fajny eksperyment, myślę że komunikacja będzie skuteczniejsza choć mam obawę że lista może trochę wyprzeć życie z forum. Lista mailingowa ma tą przewagę że działa szybciej i nie trzeba ciągle sprawdzać co nowego na forum, choć ma swoje wady. Za dwa lata będę miał empiryczny materiał do analizy czy warto było po części zdublować kanały komunikacyjne. Forum z kolei prowadzone w przećwiczony już  sposób ułatwia wzajemne poznanie się choćby poprzez zdjęcia w profilach.

Zapowiadają się bardzo fajne 2 lata. W tym semestrze pojawią się na blogu co najmniej dwie prezentacje (folksonomia, analiza architektury informacji serwisu www)  i być może jedno opracowanie o zarządzaniu wiedzą. Myślę że uda mi się je zgrabnie przygotować i będą przydatne dla kilku osób.

UW zdecydowanie uprościło procedurę logowania do sieci eduroam. Telefon skonfigurowałem w 30 minut, dzieciątko zaś w 5 minut albo i szybciej. Jak sobie przypomnę poprzednią procedurę która zajęła mi pół dnia drogi przez mękę to nawet nie ma porównania jest o niebo lepiej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: poza kategorią

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Jeden komentarz

  1. Pingback: Studia magisterskie w IINiSBUW – uważam za rozpoczęte! ;-) | Bibla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *