BookTalking – wprawka

Na przyszłe ćwiczenia mamy przygotować opowiastkę zachęcająca do przeczytania książki, poniżej moja wprawka w tym zagadnieniu :) Owszem przewrotność aż bucha bo napiszę o książce jak dla mnie takiej sobie, ale nie chce mi się nic czytać z literatury dziecięcej. To co znam jest zbyt oklepane ;) na wyzwania tego poziomu przyjdzie czas jak już będę potrafił pisać takie teksty.

Polecam książkę Spencer Johnson “Kto zabrał mój ser” młodzieży z liceum.

Porzucił Cię ser? znajdź drugi. Pomyśl, może potrzebujesz sera na doładowanie konta w telefonie? Jak wiadomo czasem potrzeba sera do dobrej zabawy choć zabraniają. Ser w różnych odmianach jest bardzo przydatny, można powiedzieć że bez sera radosne życie nie istnieje. Czy wiesz już co to jest ten ser?

Ser to wszystko czego możesz chcieć, a książka Spencer-a Johnson “Kto zabrał mój ser” powie ci jak go znaleźć, skąd widzieć że ten ser co masz już śmierdzi? Warto rozejrzeć się za nowym serem aby nie wylądować jak żałosny Zastałek. Tak, mieć ser to coś pięknego…, ale są ci Źli co go podbierają, możesz sobie przeczytać co zrobić z takim fantem. Przedstawiona wiedza nie jest tajemna ani magiczna /choć tak działa/, na szczęście /dla wybrańców/ mało kto ją widzi, a tym bardziej posiada.

To nie jest długa książka i czyta się ją zadziwiająco szybko, ale dzięki niej będziesz wiedzieć jak być na topie i wcale niekoniecznie będąc trendasem. Nie wiem czy autor mówi prawdę w materii że książka uratowała komuś życie, ale wiem że z tej opowieści o ludziach i myszach wyciąga się bezsporne korzyści i niejednemu zmieniła życie.

A i nie bądź cienias :) nie płać za ten ser skoro leży za darmo w bibliotece.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: mózgownica

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

2 komentarze

    1. miała w zamyśle spowodować że słuchacze się zainteresują WTF ten ser, ale nie wyszło :( tak przynajmniej wynika bo na zajęciach też wygłoszono podobne stwierdzenie że początek zbytnio zakręcony.

      swoją drogą to muszę jeszcze raz ją przeczytać bo znika z pamięci a jednak z perspektywy prawie roku (już) od przeczytania jest warta zapamiętania obracałem jej mądrości kilka razy w myślach przez ten czas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *