Uroczysta zmiana warty pod pałacem prezydenckim

wa lata temu zapoznałem się z Grupą Trzymającą Warszawskie Blogi i wziąłem udział w ich akcji :). Potem pewnie z braku czasu lub innych spraw przyziemnych odpadłem od tej ciekawej inicjatywy. Postanowiłem podjąć próbę nr 2 i zarejestrowali mnie ponownie :)

Dzisiejsza akcja GTWb ma tytuł przewodni „Ballada o żołnierzu (czyli Warszawa wojskowa ale nie wojenna)”. Początkowo chciałem wrzucić fotki Centralnej Biblioteki Wojskowej ale jakoś nie po drodze mi było żeby zebrać kilka zdjęć ze środka.

W poniedziałek (16 stycznia) rozpoczęli celebrować uroczystą zmianę warty pod Pałacem Prezydenckim więc postanowiłem się wybrać i zobaczyć jak to wygląda z bliska.

Nie powiem całkiem zgrabne przedstawienie chłopaki dają. Przedstawienie okazało się dłuższe niż myślałem bo trwa 10 minut. Musztra paradna, kręcenie karabinami (ponoć to się meksykańska fala nazywa), dobosz i trąbkowy też fajnie prezentują swoją broń. Jednym słowem warto w samo południe zjawić się na Krakowskim Przedmieściu aby popatrzeć i posłuchać.

Zmiana warty odbywa się wyłącznie jak Prezydent jest w Pałacu więc w niedziele gdy ruch jest największy raczej nie będzie się jak napatrzyć na widowisko :( a szkoda bo fajne jest. Tak samo problem będą mieli pracujący, bo zmiana warty odbywa się w samo południe.

Zdaje się że to będzie widowisko wyłącznie dla turystów :(

Mały pokaz slajdów z imprezy poniżej :)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: obejrzałem

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *