Uroczysta zmiana warty pod pałacem prezydenckim

wa lata temu zapoznałem się z Grupą Trzymającą Warszawskie Blogi i wziąłem udział w ich akcji :). Potem pewnie z braku czasu lub innych spraw przyziemnych odpadłem od tej ciekawej inicjatywy. Postanowiłem podjąć próbę nr 2 i zarejestrowali mnie ponownie :)

Dzisiejsza akcja GTWb ma tytuł przewodni „Ballada o żołnierzu (czyli Warszawa wojskowa ale nie wojenna)”. Początkowo chciałem wrzucić fotki Centralnej Biblioteki Wojskowej ale jakoś nie po drodze mi było żeby zebrać kilka zdjęć ze środka.

W poniedziałek (16 stycznia) rozpoczęli celebrować uroczystą zmianę warty pod Pałacem Prezydenckim więc postanowiłem się wybrać i zobaczyć jak to wygląda z bliska.

Nie powiem całkiem zgrabne przedstawienie chłopaki dają. Przedstawienie okazało się dłuższe niż myślałem bo trwa 10 minut. Musztra paradna, kręcenie karabinami (ponoć to się meksykańska fala nazywa), dobosz i trąbkowy też fajnie prezentują swoją broń. Jednym słowem warto w samo południe zjawić się na Krakowskim Przedmieściu aby popatrzeć i posłuchać.

Zmiana warty odbywa się wyłącznie jak Prezydent jest w Pałacu więc w niedziele gdy ruch jest największy raczej nie będzie się jak napatrzyć na widowisko :( a szkoda bo fajne jest. Tak samo problem będą mieli pracujący, bo zmiana warty odbywa się w samo południe.

Zdaje się że to będzie widowisko wyłącznie dla turystów :(

Mały pokaz slajdów z imprezy poniżej :)

Umieszczono w kategoriach: obejrzałem