WordCamp Poznań 2011 moja pogadanka

Tak zwlekałem, zwlekałem łudząc się że znajdę czas na przerobienie mojej prezentacji na wersję bardziej przydatną (wzbogaconą o opis tego co mówiłem) ale nie wyszło. Jednak 3 dni urlopu to sporo zaległości w tym co robię i nawet opisać imprezy nie miałem jeszcze czasu (może jutro się uda).

Rzucam więc gołą wersję w net z nadzieją że chociaż slajdy o XFN i microdata będą się samodokumentować. Co do Pań z jedzeniem to wybrane zostały z powodu sowy na koszulkach bo OWL jest  moim zdaniem kluczem do problematyki Semantycznego weba.

Jak się pojawi film z konferencji to pewnie też podlinkuję jeśli przejdzie filtry samoakceptacji. Włączyłem cenzurę bo fotki wykazały że gadałem siedząc na stole a przeca niezbyt to wpada nawet jeśli organizator twierdzi że ma być bez spiny ;)

 

RSS przytoczylem jako najbardziej rozpowszechniony przykład wykorzystania RDF-a

Licencja CC jest dobrym dowodem na to że Semantyczny Web po 10 latach od wymyślenia zaczyna być wdrażany.

Ważny jest ostani slajd bo prowadzi do treści opowiadania jakim nas uraczył Tatuś Internetu i innych przydatnych adresów (loga są zazwyczaj na stronach specyfikacji opisywanych formatów).

Z racji upchania różnych przykładów kodów semantycznego weba warto prezentację oglądać w pełnym oknie bo literki są małe :(

Jak by co namiary macie, możecie pytać lub komentować jak się spało gdy mówiłem o tych dziwadłach :)

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

3 komentarze

  1. Pingback: Lampiony Wolności Poznań 2011arek ma bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *