Warszawski Salon Książki

Podobno ma to być „Warszawska” impreza, zwłaszcza niedziela ma być dniem stolicy. Hasło „Zaczytaj się w Warszawie” brzmi nieźle dla warszawomaniaków ;). Wybieram się zdecydowanie w niedzielę 21.09.2008 Jak ktoś z czytelników tego blogaska też idzie, a chciałby poznać autora osobiście /ja bym chciał czytelników poznać/ to namiary znajdziecie na blogu.

Nie wiem czy mi się uda w piątek 19.09.2008 dostać na seminarium Warszawskiej Akademii Druku ale zapowiada się dla mnie tam kilka ciekawych wystąpień. Seminarium ma być od 13.30 w sali B, więc pewnie w piątek też się do BUW przejadę.

Targi książki będą się głównie odbywać w BUW-ie na ul. Dobrej ale nie tylko, imprezy towarzyszące będą organizowane również przez pobliskie księgarnie „Świat Książki”, „Czuły Barbarzyńca” i „Tarabuk” w których mają się odbywać liczne spotkania z autorami

Teoretycznie impreza nawiązuje do tradycji jesiennych spotkań z książką które upadły w 2002 roku, zobaczymy może te przetrwają dłużej. Oczywiście ma być również kiermasz książek więc może jakieś promocyjne ceny będą, zobaczę i pewnie opiszę te inauguracyjne targi.

Sobota ma być poświęcona książce dziecięcej.

Udział mają wziąć: /stan na 04.08.2008/

BELLONA, PWN, WKiŁ, CZYTELNIK, BOSZ, Firma Księgarska Olesiejuk, wyd. a5, ISKRY, Studio, EMKA, Wyd. sic!, Twój styl. Ksiązka i Wiedza, REBIS, Prószyński, wyd. Czarne, Wyd. sic!, Media Rodzina, PIW, Literatura, Akapit Press, Wolters Kluwer, ABE Marketing, Zeszyty Literackie, słowo-obraz terytoria, Wyd. Kojro, Wydawnictwo Debit, Presspublica, Polska Izba Ksiązki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Drukarnia Naukowo-Techniczna, Map Polska i inni.