pokolenia

Wczoraj miałem małą sensację w domu :)

Dzień dziadka to czas stresów u co poniektórych, bo o czym gadać z dziadkiem jak się go nie widziało 3 lata, a wcześniej widywało raz, dwa razy w roku?

Tak córka jak i jej ojciec czyli ja nie lubią telefonów, co prawda powody różne ale awersja podobna, dzieciak nadrabia sms-ami, był okres że schodziło ich 7-8 tysięcy miesięcznie ciągle klikała.

Wracając do tematu, skype to przecież taki telefon, strasznie moją córkę parzył wczoraj :( bo nie używała jeszcze, bo to głupio gadać przez mikrofon i słuchawki – totalna blokada jakaś w niej  nastąpiła. Po jakimś czasie jednak zmobilizowała się i zadzwoniła, a tu zasadzka mój ojciec włączył blokadę na osoby spoza listy i nie odebrał :) cały stres niepotrzebny! Ponieważ córka miała nicka jasno definiującego /imię.nazwisko/ to dziadzio ku jej początkowemu przerażeniu odpisał na czacie skypa, okazało się że głos mu nie działa w kompie ale mogą popisać. Stał się mały cud, co najmniej półgodziny klikali online ze sobą. Efekt córka wie o moim ojcu takie rzeczy o których ja nie miałem pojęcia, mam jakiś jego obraz w głowie ale z tego co mówiła córka wynika że jest hmm…. nazwijmy to po imieniu ograniczony.

Nie raz czytałem że pokolenia „skrajne” się lepiej dogadują a teraz mam doskonały dowód że tak jest faktycznie. Minęła noc a zdziwienie nie odpuszcza…

Wszystkim obcym /czytaj nie moim/ babciom dziadkom spóźnione ale szczere życzenia, a szczególnie babciom studiującym ze mną na roku :) kto wie może i ja zadziadkuję się przed końcem studiów? Z dziećmi a przynajmniej z moim nigdy nic nie wiadomo :)

Tako rzecze arek

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *