Omeka na start

Dziś rozpoczynam krótki cykl szkoleń z Omeki jak się czegoś nowego i ciekawego nauczę to coś napiszę tutaj. Co prawda bawiłem się Omeką już kiedyś, ale liczę będzie okazja na najbliższych 4  spotkaniach dowiedzieć się o niej coś więcej. Więcej o hostingu pod Omekę przeczytasz w poście Hosting dla Omeka

Generalnie sprawa się zaczęła od tego że b-eka dostała od Stowarzyszenia Larix czytaka i audiobooki do wypożyczania. Problem w tym że katalog mieli tylko w pdfie i wyszukiwanie w nim książki spośród 1200 audiobooków to koszmar jakiś. Więc zacząłem kombinować jak by tu niskim nakładem pracy zrobić coś fajnego i przydatnego. Chodził mi po głowie taki katalog online najlepiej przystosowany do użytku dla osób niedowidzących.

Po kilku przygodach z WordPressem (no bo czegóż innego można by było się po mnie spodziewać) migracją danych do niego i innymi zagwozdkami, postawiłem Katalog książki mówionej jednak na repozytorium Omeka. Póki co jest ubogi i ogółem marny. Pogadamy za 2 miesiące :) jeśli nic pilnego nie wyskoczy wtedy powinien być już całkiem fajny i gotowy pod social media, oraz SEO.

Mam klika pomysłów o co i jak go rozbudować, może nawet doprowadzić aby się sam utrzymywał, ale czy wszystko wypali nie wiem, póki co to kolejny zjadacz czasu i serwera wszedł do gry.

W sumie to będzie godny następca katalogu bibliotek który był kiedyś pod tym adresem ale nie sprawdził się wcale choć miał potencjał.