Omeka na start

Dziś rozpoczynam krótki cykl szkoleń z Omeki jak się czegoś nowego i ciekawego nauczę to coś napiszę tutaj. Co prawda bawiłem się Omeką już kiedyś, ale liczę będzie okazja na najbliższych 4  spotkaniach dowiedzieć się o niej coś więcej. Więcej o hostingu pod Omekę przeczytasz w poście Hosting dla Omeka

Generalnie sprawa się zaczęła od tego że b-eka dostała od Stowarzyszenia Larix czytaka i audiobooki do wypożyczania. Problem w tym że katalog mieli tylko w pdfie i wyszukiwanie w nim książki spośród 1200 audiobooków to koszmar jakiś. Więc zacząłem kombinować jak by tu niskim nakładem pracy zrobić coś fajnego i przydatnego. Chodził mi po głowie taki katalog online najlepiej przystosowany do użytku dla osób niedowidzących.

Po kilku przygodach z WordPressem (no bo czegóż innego można by było się po mnie spodziewać) migracją danych do niego i innymi zagwozdkami, postawiłem Katalog książki mówionej jednak na repozytorium Omeka. Póki co jest ubogi i ogółem marny. Pogadamy za 2 miesiące :) jeśli nic pilnego nie wyskoczy wtedy powinien być już całkiem fajny i gotowy pod social media, oraz SEO.

Mam klika pomysłów o co i jak go rozbudować, może nawet doprowadzić aby się sam utrzymywał, ale czy wszystko wypali nie wiem, póki co to kolejny zjadacz czasu i serwera wszedł do gry.

W sumie to będzie godny następca katalogu bibliotek który był kiedyś pod tym adresem ale nie sprawdził się wcale choć miał potencjał.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *