społecznie odpowiedzialny biznes

Podejmując decyzję o prowadzeniu 2 blogów przewidziałem że będę miał takie rozterki (gdzie dokonać wpisu) i podjąłem decyzję że na tym blogu (był steplowski.net ale scaliłem jej jednak w maju 2019) pojawiać się będzie „warstwa emocjonalna” a na blogu mojego Alter ego Niedoszły Bibliotekarz „warstwa techniczna”. Dlatego niektóre wpisy jak ten będą miały niejako dualną formę.

Jakiś czas temu spotkałem się z określeniem społecznie odpowiedzialny biznes. Zaintrygowało mnie, bo od zawsze mam ciągoty do robienia czegoś przydatnego, może to zasługa „Niewidzialnej Ręki” a może mam tak w genach zapisane? tego nikt nie wie. Tak czy inaczej postanowiłem dołożyć swoją cegiełkę i poprowadzić darmowe szkolenia z zakresu szeroko pojętej informacji.

Obecnie jestem na etapie przygotowywania pierwszych prezentacji w formie Pecha-Kucha na te potrzeby. Uważam że koncepcja przekazywania informacji w postaci 20 slajdów prezentowanych po 20 sekund a potem dyskusja i ćwiczenia sprawdzi się doskonale w tym przypadku. Szkolenia które będę prowadził są skierowane głównie dla seniorów jako że stanowią oni grupę najbardziej wykluczoną cyfrowo. Wysłałem kilka listów intencyjnych w tej sprawie do różnych organizacji i czekam na odpowiedź, w przypadku jej braku poprowadzę szkolenia u siebie w biurze na Woli i tyle.

Nie ma się co oglądać na innych gdy jest czas działania :)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: mózgownica

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *