społecznie odpowiedzialny biznes

Podejmując decyzję o prowadzeniu 2 blogów przewidziałem że będę miał takie rozterki (gdzie dokonać wpisu) i podjąłem decyzję że na tym blogu (był steplowski.net ale scaliłem jej jednak w maju 2019) pojawiać się będzie „warstwa emocjonalna” a na blogu mojego Alter ego Niedoszły Bibliotekarz „warstwa techniczna”. Dlatego niektóre wpisy jak ten będą miały niejako dualną formę.

Jakiś czas temu spotkałem się z określeniem społecznie odpowiedzialny biznes. Zaintrygowało mnie, bo od zawsze mam ciągoty do robienia czegoś przydatnego, może to zasługa „Niewidzialnej Ręki” a może mam tak w genach zapisane? tego nikt nie wie. Tak czy inaczej postanowiłem dołożyć swoją cegiełkę i poprowadzić darmowe szkolenia z zakresu szeroko pojętej informacji.

Obecnie jestem na etapie przygotowywania pierwszych prezentacji w formie Pecha-Kucha na te potrzeby. Uważam że koncepcja przekazywania informacji w postaci 20 slajdów prezentowanych po 20 sekund a potem dyskusja i ćwiczenia sprawdzi się doskonale w tym przypadku. Szkolenia które będę prowadził są skierowane głównie dla seniorów jako że stanowią oni grupę najbardziej wykluczoną cyfrowo. Wysłałem kilka listów intencyjnych w tej sprawie do różnych organizacji i czekam na odpowiedź, w przypadku jej braku poprowadzę szkolenia u siebie w biurze na Woli i tyle.

Nie ma się co oglądać na innych gdy jest czas działania :)

Umieszczono w kategoriach: mózgownica