Ignorantia iuris nocet

tytuł to stare łacińskie powiedzenie, które oznacza, że nieznajomość prawa szkodzi. Skupić jednak się chciałem na odwrotności tego stwierdzenia :)

Dziś wyczytałem że :

Zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 12 września 2002 r. o elektronicznych instrumentach płatniczych „Roszczenia z tytułu umowy o elektroniczny instrument płatniczy przedawniają się z upływem 2 lat.”

co mówi jasno /wiem dzięki komentarzom/ że jak nie ściągną z ciebie w ciągu dwóch lat zaległości na karcie kredytowej wtedy niekoniecznie im /bankowi/ musisz zapłacić :D

Po upływie terminu przedawnienia dłużnik może uchylić się od zaspokojenia roszczenia, podnosząc zarzut przedawnienia. Trzeba pamiętać że dłużnik sam powinien powołać się na przedawnienie. Zarzut przedawnienia nie jest uwzględniany z urzędu, nawet sąd w postępowaniu nie uwzględni zarzutu przedawnienia, jeżeli strona sama się na to nie powoła.

I to jest właśnie to znasz prawo = nie płacisz, nie znasz prawa płacić musisz.

Ciekawe ile jeszcze takich przepisów funkcjonuje rozgrzeszających tych nieuczciwych za których ja i inni płacą? Ktoś to pokryć musi a bank na pewno ma wkalkulowane takie straty w koszty ogólne które ja pokrywam. A nie są małe bo osoba zadająca pytanie ma prawie 6000 zadłużenia i się wyślizga z odpowiedzialności.

Legalny sposób na wałek? proszę bardzo jako ja sam legalnie załatwiam sobie karty kredytowe w kilku bankach /nie wiem jak teraz ale rok temu wręcz zasypywali mnie ofertami/ wykupuje za nie co się da do limitu, wybieram kasę i jadę na 2 lata urlopu do ciepłych krajów i niech mi leżą awiza w skrzynce. Wracam wywalam bezstresowo wszystkie wezwania do kosza, piszę pisemko jak mnie do sądu ścigną i mam 2 lata urlopu na koszt banków.

kriminal-fiction? ale chyba do zrealizowania, skoro mamy takie przepisy nagradzające złodzieji. BTW kształtuje się już pomysł odnośnie piractwa jeszcze muszę tylko porozmawiać z kilkoma osobami i wysunę pewną propozycję publicznie :)

Umieszczono w kategoriach: mózgownica