miła ulotna chwila z rana :)

Piękny miejski poranek, śmieciara pracuje radośnie silnikiem, panowie obsługujący śmietniki z werwą podzwaniają blaszanymi kontenerami, dźwięcznie przesypują się butelki, słoiki i bóg jeden wie co jeszcze.

Chyba jestem chory – mam dwa lesie w lodówce /córka na dzień ojca mi sprezentowała/ i stoją już 3 dzień, dziwne rzadko się tak długo utrzymują.

Ciekawe jaki dziś będzie dzień? zapowiada się ładnie.

W niedzielę znalazłem stówkę :) tak naprawdę stówę ! a było to tak:

Wychodzę sobie z domu objuczony jak dromader a tu na środku szerokiego na 3 metry chodnika leży sobie 100 zł i czeka na mnie :) wiaterek podmuchuje a burozielony papierek ani drgnie, w zasięgu wzroku kręcą się jacyś ludzie ale wystarczająco daleko żeby nie widzieli co podnoszę :) nie widać aby ktoś szukał zguby, luzik jednym słowem kaska dla mnie :) Nie jest to co prawda te dwieście co mi kiedyś wcięło też na ulicy, ale choć połowa dawnej zguby wróciła do mnie, a że kiedyś jeszcze pięćdziesiątkę znalazłem to już prawie się rachunek z losem wyrównał. No i teraz mam problem co ze stówką zrobić a wszystko z powodu wiary w dziwadła ;>

Mogę zainwestować w totka może się podwoi, albo mogę zanabyć lesia kilka butelek, a może zaprosić kogoś wyjątkowego na kolację, no a może to znak od losu że kasyno co je wypatrzyłem ostatnio trzeba wkońcu odwiedzić, sam nie wiem, póki co stówka leży i czeka na to co wymyślę :)

Życie jest piękne

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

4 komentarze

 1. ;-)
  …a więc tak (wiem, że od "więc się zdania nie zaczyna ale..) po pierwsze – śmieciary! TAK! U nas także tarabanią aż się echo rozlega po całym osiedlu gdzieś tak od godz. 05:45 czasem wcześniej! Nie później – bo to nie ta sama przyjemność! Taki film sprzed lat mi się przypomina (chyba "Nie lubię poniedziałków") – słychać głos z radia "godz. 4.55"(chyba) panowie od śmieci idą wzdłuż bloku wystawiając puszki śmieciowe, a obok jedzie śmieciara – hałas niemiłosierny!!! I w miarę ich poruszania się wzdłuż bloku – zapalają się światła w kolejnych rzędach okien; znaczy się pobudka była skuteczna ;-)
  Po drugie – stówa!!! :-D to się nazywa szczęście! Gratulacje! Ja co najwyżej (jeśli już znajduję, a nie gubię!) to są to grosze – od 2 do 50 groszy! I już.
  Co do inwestycji? Nie znam się…a jak "czujesz" ten papierek? Może faktycznie totek?
  tak czy owak – gratuluję!
  i pozdrawiam

 2. tia fart był niezły faktycznie, w końcu raz na 40 lat można mieć szczęście ;)

  nie wiem czemu, czy to ukryte pragnienia czy palec losu ale zaczynam optować pomiędzy ruletą a kolację we dwoje :) chyba brak mi adrenaliny wszak jedno i drugie to hazard :>

 3. ;-) jeśli wybór jest taki – to może raczej kolacja, bo hazard podobno wciąga a stówka to niewiele…i korzyści mogą być marne (jeśli w ogóle)
  a kolacja w miłym towarzystwie…;-)
  będę wścibska i poproszę o wpis po zrealizowaniu pomysłu
  papa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *