Klub AiD wypatrzyłem książkę do omówienia

Zamawiając książki do księgarni /w końcu zaczyna się materializować/ zafrapował mnie opis widoczny poniżej książki Romana JaworskiegoHistorie maniaków”. Tak więc niewiele się zastanawiając zwłaszcza że cena abstrakcyjna :) wziąłem kilka egzemplarzy na potrzeby mającego powstać klubu. Jeśli jakiś potencjalny klubowicz ma ochotę poczytać to czekam na maila arek@ekslibris.pl celem ustalenia jak przekazać książkę.

Roman Jaworski to pisarz przez lata zapomniany, znany jedynie koneserom. Był przyjacielem Witkacego i Wojtkiewicza, wywarł prekursorski wpływ na twórczość m.in. Witolda Gombrowicza. Wykreował własny, dziwny, niesamowity świat, będący swoistym wyzwaniem rzuconym konwencjom epoki, a Historie maniaków to pierwsza i najoryginalniejsza z jego książek. Otaczany milczeniem, zmarły w przytułku wśród ciężko chorych, sparaliżowanych nędzarzy. Dziś na nowo możemy zachwycać się tym niezwykłym językiem i wielką wyobraźnią.

Ciekawy jestem strasznie na czym się mistrz łydki wychował, czy jakieś koncepcje równe pojedynkowi na miny będą zawarte w tej książce? Nie mogę się już doczekać kuriera ! To będzie pierwsza z długiej listy nagród za II semestr :)

co do spotkania klubu to niebawem coś zaproponuję /jak znajdę lokum, niekoniecznie norę :)/ myślę o ostatnim tygodniu czerwca