Warszawskie Targi Książki – konferencja prasowa

Konferencja prasowa Warszawskie Targi KsiążkiPo ciekawej dyskusji na facebooku odnośnie usuwania linków i kompetencji nadanych osobie prowadzącej oficjalnego fan pejdża Warszawskich Targów Książki dostałem z nienacka zaproszenie na ich konferencję prasową.

Jako że znalazłem chwilę to poszedłem do Pałacu Prymasowskiego na tę konferencję i nie żałuję. Naprawdę było bardzo ciekawie nawet nie wiem kiedy myknęły 2 godziny.

Ilość rzeczowej informacji a nie zwykłego w takich przypadkach ble ble ble była ogromna.

Nie były to jakieś zwyczajowe nudne trucia (no dobra jeden z prelegentów był nudniejszy). Naprawdę przekaz mi się podobał, treści były istotne jak choćby informacja że będą czynne 2 wejścia na targi albo że będzie rozdawany dzieciom bezpłatnie album komiksowy.

Najciekawszą informacją w moim odczuciu była ta że w salach z literaturą dla dzieci w końcu one same będą mogły zobaczyć książki! Stoły wystawowe będą dostosowane do wzrostu dzieci nie rodziców. Jak dla mnie to rewelacyjne podejście. W przygotowaniu wystroju sal dla małych czytelników pomagał teatr Guliwer co już samo w sobie stanowi zachętę to odwiedzenia Targów Książki.

Od strony wizualnej organizatorzy konferencji niezbyt byli przygotowani, były tylko dwie prezentacje jedna opisująca statystyki nadchodzących targów i druga związana z festiwalem komiksu.

To co udało mi się w biegu odnotować jest dostępne na moim twitterze. Znajdziecie mnie na nim pod @bibliotekarz

Z Warszawskich Targów Książki też będę słał twittoprzekaz (aż się prosi o jakieś lepsze określenie, znacie może?). Jako że z tytułu ilości pracy zawodowej nie mogę pojechać na infoshare do gdańska (choć już nawet nocleg miałem zarezerwowany) to będę na WTK przez kilka dni, więc trochę twitnięć / ćwierknięć powstanie.

Zresztą miło mi donieść że nie będę w tym samotny Sławek Krempa z granice.pl za moją namową utworzył listę dla twittujących z Warszawskich Targów Książki jej adres to http://twitter.com/#!/GranicePL/wtk/ jak na razie śledzi tylko 3 twittosłaczy ale może liczba ta urośnie jeszcze ;)

Dla osób chcących słać twitty (lub czytać takowe) poświęcone Warszawskim Targom Książki sugerujemy również używanie hashtag-a #2wtk

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

3 komentarze

  1. Ja będę na Targach od piątku, będzie relacja na Votum Separatum jak w zeszłym roku, ale twittoprzekazu (co ty chcesz, bardzo ładne słowo) pewnie nie, bo na tym moim malutkim telefoniku to mnie trochę szlag trafia… No ale zobaczymy :)

    Ag

    PS. Tę konferencję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *