Katalog Bibliotek w wersji beta ruszył

Katalog stron bibliotek i bibliolubówPo adresem katalog.bibliotekarz.com znajdziecie ostatnio realizowany pomysł. Nie jest to jakieś coś super, hiper i w ogóle, ale ma zdecydowany plus działa i będzie pozycjonować strony biblioteczne. Mam świadomość że potęga katalogów w SEO już nie jest taka jak kiedyś, ale zawsze to lepiej mieć kilka darmowych, bezpośrednich linków do swojej strony niż ich nie mieć. Tym bardziej że to świeżutki skrypt do stawiania katalogów, więc nie będzie karany przez googla.

W systemie jest opcja oceniania stron i mam zamiar zbudować w oparciu o nią jakieś rankingi miesięczne, kwartalne i roczne. Czy się uda to w pełni zrealizować to nie wiem. Zobaczymy też czy taki element grywalizacji wspomoże w redagowaniu opisów przez właścicieli stron. Obecnie to największa bolączka katalogu wynikająca ze sposobu wrzucenia danych. Gdybym wprowadzał je ręcznie jak należy, częściowo problem by się rozwiązał, a że poszedłem na skróty grzebiąc w bazie to jest kilka problemów do rozwiązania ekstra.

Na cele tego katalogu starą bazę bibliotek która tworzyłem na potrzeby licencjatu odświeżyłem za pomocą nowszych źródeł. Zresztą nadal tworzę tą bazę od nowa bo jednak sporo stron www bibliotek przybyło przez te lata i dużo adresów zdezaktualizowało się :(. To mozolna praca która potrwa…

Ktoś chętny na odbycie studenckiego stażu/praktyk przy redagowaniu Katalogu Bibliotek i aktualizacji bazy danych?

Praktyka/staż co prawda  darmowe ale sądzę że niezbyt uciążliwa i lepsza niż parzenie kawy. W razie potrzeby jakiś dokument uwiarygadniający wpis do CV też się znajdzie.

Puki co udostępniam Katalog Bibliotek tak jak jest, dla automatów to wystarczy, ale żeby uzyskać jakość odpowiednią dla ludzi to będzie musiało potrwać.

Szukam jakiegoś praktycznego zastosowania dla tego ludzika co gada i śledzi oczami myszkę ale jakoś nie mogę nic sensownego wymyślić. Zostawiłem go bo śmieszy mnie choć to marnotrawstwo cennego miejsca.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *