gdzie głosować i jak głosować

To już ostatni post przed ciszą wyborczą, tak więc na początek życzę dobrych przemyślanych wyborów. Takich aby spowodowały że w ciągu najbliższych 4 lat na Woli będzie się mieszkało ładniej, milej oraz lepiej i wygodniej żyło.

W najbliższą niedzielę 21 listopada 2010r  idziemy głosować w wyborach samorządowych. Wybierzemy osoby które przez najbliższe 4 lata będą zawiadywać naszą okolicą aby się nam lepiej mieszkało.

Punkty głosowania tzw. komisje wyborcze pracują w godzinach 8:00 – 22:00. Jeszcze raz :) Godziny pracy komisji wyborczych w wyborach samorządowych od 8:00 rano do 22:00 wieczorem.

Na stronie okręg wyborczy nr 5 pod mapką okręgu umieściłem spis komisji wyborczych (zestawienie tabelaryczne) mieszczących się na woli obsługujących głosowanie w okręgu 5 Mirów. Każda komisja ma przyporządkowany zakres ulic który obsługuje.

Aby głosować potrzebny jest dokument ze zdjęciem najlepiej dowód osobisty, paszport itd. bez niego nie dostaniemy kart wyborczych do głosowania.

Głos oddajemy poprzez skreślenie (zaznaczenie X) osoby na którą głosujemy w kwadracie po lewej stronie od nazwiska. W naszym okręgu do rady dzielnicy Wola będą trzy listy wyborcze 1 SLD, 4 Platforma Obywatelska, oraz 5 PIS.

Kart do głosowania będzie kilka bo wybieramy oprócz radnych dzielnicy również osoby do rady miasta i prezydenta Warszawy.

Można skreślić z listy kilka osób ale nie ma to sensu bo i tak głos dostanie w takim przypadku osoba znajdująca się na najwyższym z zaznaczonych miejscu listy.

Głosowanie na pierwsze numery z list jest de facto głosowaniem na najbardziej upartyjnione osoby. Z ciekawostek dodam że pierwsze miejsca na listach wyborczych i uwaga! ostatnie na liście są płatne na rzecz komitetu wyborczego.

Wydaje mi się że „jedynki” z list wyborczych są bardziej zainteresowane partią niż dzielnicą, więc trzeba się zastanowić czy manifestujemy która partia nam się podoba, czy chcemy wybrać gospodarzy którzy będą pracowali dla dobra dzielnicy. Podejście takie wymaga zapoznania się z informacjami o kandydujących osobach a nie bezrefleksyjnego zaznaczenia numeru jeden w nadziei że partia będzie działać dla dzielnicy.

Pomysł na poradnik podpatrzony u znajomej z Bemowa ale kieruję się w trochę inną stronę. W odróżnieniu od koleżanki nie powiem Państwu na kogo głosować, to istotny wybór o którym każdy powinien zadecydować samodzielnie. Oczywiście proszę o rozważenie mojej kandydatury zwłaszcza jeżeli informacje które podałem są przydatne.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: poza kategorią

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *