Akcja GŁOSUJ!

Akcja GŁOSUJ!

Witam na mojej stronie internetowej www.steplowski.net. (blogi połączyłem w maju 2019)
Biorę udział w akcji „GŁOSUJ!” mającej na celu zaktywizowanie społeczeństwa w jego podstawowych prawach obywatelskich.

Gorąco zachęcam Państwa do udziału w wyborach samorządowych. Jest to istotna czynność wręcz konieczność każdego dorosłego obywatela który ma się za odpowiedzialną osobę. Tylko głosując lub głosując i kandydując ma się wpływ na to kto będzie nas reprezentował jako mieszkańców Woli.

Wybory samorządowe powinny wyłonić przedstawicieli lokalnych społeczności którzy  będą działali dla dobra sąsiadów a nie w imię partyjnych ideałów.

Najlepiej by było głosować na kogoś kogo się zna, wierzy się że to właściwy człowiek i będzie nas uczciwie reprezentował ale nie zawsze jest to możliwe (wtedy proponuję kandydować osobiście). Jestem przekonany że głosowanie według kryteriów partyjnych nie jest najlepszym rozwiązaniem, ludzie z klucza partyjnego (zazwyczaj pierwsze numery na listach) najpierw są w partii a dopiero potem w samorządzie, dlatego też partie mogą studzić ich zapał do działań dobrych dla społeczności lokalnych w imię swoich wojenek z innymi partiami.

Trzeba się dobrze zastanowić kogo się wybiera bo przez 4 lata ta osoba może zrobić coś dobrego dla wszystkich albo wręcz torpedować dobre działania, czy nie zrobić nic.

Moim zdaniem liczy się każdy głos nawet jeśli nie mamy na kogo głosować (bo poprzedni kandydat się nie sprawdził albo żaden nie jest znany) to warto oddać pusty głos jako wyraz niezadowolenia z przedstawionych kandydatów. Jestem przekonany że jeżeli będzie duża ilość takich „pustych” głosów znajdą się ludzie którzy się nad tym zastanowią, docenią sytuację że pofatygowali się Państwo na wybory by wyrazić swoje niezadowolenie.

Najgorszym scenariuszem jest niegłosowanie, wtedy sami się Państwo stawiają na przegranej pozycji, bo nie robiąc nic można tylko stracić. Nie zamykając drzwi zapraszamy złodzieja do domu, nie głosując dajemy przypadkowym osobom możliwość decydowania o naszym domu, stanie portfela, przyjazności otoczenia. Nie głosując zgadzamy się na wszystko co przypadkowi radni wymyślą (również bzdurnego) bez wyrażenia sprzeciwu.

Warto poznać różne kandydatury ze swojego okręgu i zdecydować komu warto zaufać np. po wymianie maili czy rozmowie telefonicznej.

Z wyrazami szacunku

Arkadiusz Stęplowski

Lista kandydatów na radnych Warszawa Wola Mirów (okręg 5)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: poza kategorią

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *