co powiedział mailing do bibliotek

Nie ma co ukrywać jest nie najlepiej. Kończę już wysyłanie maili do bibliotek (4000 wysłane) jeszcze z dzień i się uporam, więc zaczyna się rysować jakiś obraz, pierwsze wrażenie co osiągnąłem moim mailingiem.

Bazy adresowe Ebib i BN w zakresie emaili są słabe jakościowo. Nie wiem jak były budowane i kiedy aktualizowane ale około 17 % maili wraca z informacją że taki adres nie istnieje, nie ma serwera , użytkownika, różnie. Sporadycznie skrzynka jest przepełniona ale to raczej w skutek zmiany adresu i nie usunięcia starego konta. Pomimo automatycznego odsiewu z bazy oczywistych baboli oraz przepatrzeniu jej oczami część adresów była po prostu wadliwa zawierała polskie znaki czy też inne niespodzianki.

Tym co najbardziej martwi są odpowiedzi w stylu

Dzień Dobry,

niestety w naszym Instytucie biblioteka została zlikwidowana, tak więc nie
możemy wziąć udziału w Pana ankiecie.

albo

Witam Panie Arku.

w Muzeum nie ma biblioteki w dosłownym rozumieniu. W chwili obecnej ze względu na redukcje wczesniejsze etatów i zmianę profilu działalności właściwie nie ma osoby która by się biblioteką nalezycie zajmowała. Nie starcza mi czasu by tworzyc katalog autorski,wypisujac karty, nie mówiąc juz o innych sprawach. Oceniłabym swą prace, jako bibliotekarki,na 1/9 etatu.

smutne bo takich odpowiedzi było kilka, rodzi się wiec pytanie ile faktycznie bibliotek znikło skoro takie informacje wróciły do mnie. Moim zdaniem z tylko kilku robi się aż kilka po zastanowieniu.

Miałem tylko jedną dobrą nowinę z automatu

W związku z Uchwałą  Nr XXIII/114/2008 Rady Gminy  Zabrodzie z dnia 19 listopada 2008 roku dot. podziału Gminnego Centrum Kultury w Zabrodziu nastąpił podział adresu e-mail.

Wszystkie e-maile prosimy kierować na adresy:

Gminny  Ośrodek  Kultury  w  Zabrodziu: gok@brodzie.pl Gminna  Biblioteka  Publiczna w Zabrodziu: gbp@brodzie.pl

Czyli nastąpił rozwój skoro maile zostały rozdzielone. Generalnie spotkałem się z dużą ilością ciepłych słów i zainteresowania, wiele osób przesłało informację dalej bo trafiały się w bazie maile np.  do dyrektora ZOO, czy różnych sekretariatów.

Do dziś w ankiecie wzięło udział ponad 200 osób więc będzie się już na czym oprzeć w badaniu czy bibliotekarze używają google :)

Na pierwszy rzut oka dane wydają się bardzo dokładnie wypełnione, mało jest pominięć. Widać że jak ktoś brał udział w badaniu to traktował je poważnie i wypełniał wszystko.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *