Jak nic olewactwo

Tak sobie myślę czy ktokolwiek sprawdza jakość materiałów dydaktycznych jakie dostajemy do nauki…

Właśnie mimo mej ułomności ortograficznej skończyłem „korektę” materiałów z których mam się uczyć. Normalnie szok kto jak kto, ale ja? poprawiam wykładowców z ortografii (właściwie to z bylejactwa) Nie wiem, mnie by było wstyd coś takiego dać do nauki komuś, czyżbym był perfekcjonistą czy jak?

grupę, spłeczność, kraj…
st_int1.swf 1 ekran

że każdy uczestnik kursu będzie, scharakteryzoany
i poniżej kilkdziesiąt
st_int1.swf 3 ekran

poczuć się nieco dotknieta tym że „przecietnie” ma 2 wpisy
st_int1.swf 7 ekran

– na ile różnią sie uczestnicy
st_int1.swf 8 ekran

Zachowałem oryginalną pisownię tylko boldy są moje żebyście zobaczyli jakiego typu są to błędy, ekranów w sumie jest 10, na ekranie są 1-2 zdania, więc na dobrą sprawę co piąte zdanie zawiera błąd :lol:. Dobrze że to nie logika ;) matematyka albo programowanie ;) bo by się nie dało uczyć przy takiej ilości błędów.

Brak mi słów na określenie takiego materiału i podejścia do studenta :( i to w dodatku na UW Uniwersytecie zajmującym 1 miejsce w rankingach!

Mam nadzieję że zgodnie z zapowiedzią organizatorzy tegoż fakultetu dorzucą mi kilka punkcików za robotę którą odwaliłem za nich, zgodnie z luzackim wprowadzeniem do kursu:

Ponieważ są to stale uaktualniane materiały, to mogą pojawiać się tam różnego rodzaju błędy. Proszę je zgłaszać na forum Księga życzeń i zażaleń. W ciągu tygodnia usterki zostaną usunięte. Taka informacja liczy się jako część aktywności do zaliczenia. Prowadzący są „dyplomowanymi” dyslektykami, ale nie zwalania nas to w żaden sposób od poprawności językowej.

Jestem ciekaw waszego zdania skąd się wzięły te błędy, może wykładowcy testują czujność studentów ? choć moim zdaniem to po prostu naklepane prezentacje w pośpiechu i poszło do ludzi takie na odwal się.

Po takich materiałach coraz bardziej cenię starszych wykładowców, nawet jeśli „do zobaczenia” jest niewłaściwym pożegnaniem z wykładowcą a „Witam” zakrawa na zbrodnię :>

Polski język jest niesamowity! do zobaczenia, do widzenia, jedno dobre, drugie złe… aż sobie zaklnę „O kurcze!”

„NIE MOŻNA BYĆ KOLOROWYM PTAKIEM WŚRÓD SZARYCH GOŁĘBI” O obyczajach grzecznościowych na uczelni z profesor Małgorzatą Marcjanik rozmawia Anna Korzekwa w:„Uniwersytet Warszawski”, 5(44) grudzień 2009

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *