koncept pdf-a bibliotekarskie obiady (wersja alfa)

w końcu udało się dokończyć wstępną koncepcję pdf-a zawierającego biblioteczną książkę kucharską :)

Jak na razie zawiera tylko 2 przepisy poglądowe i nie jest jeszcze sformatowana pod wydruk itd. Jest to zgrubna koncepcja żeby tylko dać ogląd jaki mam pomysł,  a może ktoś się wypowie, coś doradzi, jestem otwarty na pomysły bo z założenia ma być ta książka kucharska oparta na współpracy.

Póki co czekam spokojnie na przepisy aż czytelnicy bloga podeślą, jak się nie pojawią to puszczę trochę maili po bibliotekach w kraju zobaczymy jaki będzie odzew.

nie chcę wersji beta wrzucać do slideshare aby nie śmiecić w swoim profilu ale jak się pojawi wersja finalna to wrzucę na bank :). Jeszcze jest jedno fajne miejsce do publikacji właśnie pdf-ów tylko muszę je odkopać w jakiś starych zakładkach bo nawet nazwy nie pamiętam tego rozwiązania.

aby pobrać książkę kucharską „bibliotekarskie obiady” w wersji alfa kliknij okładkę poniżej :)

Okładka "bibliotekarskie obiady"

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

7 komentarzy

 1. mam urlop, więc poszperam w swoich przepisach i podeślę kilka ;-) hmmm.. wiesz.. tak szczerze mówiąc, to taka książka mogłaby zostać wydana w normalnej formie książkowej przecież…

  mam znajomego w wydawnictwie, więc jak będzie to miało już jakąś formę – a pewnie to potrwa – to spróbuję o tym z nim porozmawiać..

  zawsze można wrzucić jako cz.1 i nie zamykać się na kolejne wydania ;-) hmmm… może jako przepisy sprawdzone i polecane przez bibliotekarzy? ;D

 2. Co do pdfów – nie masz przypadkiem na myśli Issuu? Fajnie się je w tym ogląda.

  Fajnie, że wrzuciłeś tu ten projekt, bo po pierwszym wpisie nie ardzo rozumiałam o co Ci chodzi.

 3. Świetny pomysł

  Pulowerek chętnie obejmie patronatem medialnym i wsparciem jeśli cię to interesuje. Napiszę już teraz parę słów o tym w Sobotnim i zachęcę do przesyłania przepisów. Jeśli byś chciał możesz przygotować pełen tekst o koncepcji i planach to umieścimy na stronie.

  Ze swojej strony, co prawda nie mam pod ręką żadnych przepisów – bo chyba parówki, albo kisiel a'la biblioteka się nie liczą… jednak mogę zaoferować pomoc ze strony graficznej i DTPowej w InDesignie.

  pzdr
  MR

 4. przepisów mało bo z złożenia ma to mieć możliwość drukowania w bibliotekach na zwykłych drukarkach i dlatego też ma być mały format a5 żeby w cenę się nie wbijać i drukować 2 książki na raz :D

  Bibla nie szukaj zawzięcie, tylko gotuj coś co lubisz a jest szybkie w robocie i smaczne, rób fotkę, dołączaj przepis i ślij do mnie :)

  thx karolina.ja właśnie o issuu.com pisałem, podoba mi się taki sposób prezentacji

 5. Pingback: Sobotni Dyżur popołudniowy [12] | pulowerek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *