Rejestracja na bibliotekoznawstwo (IINiSB UW) ruszyła

Uprzejmie donoszę że od dziś można się zapisać na studia II stopnia w Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zapisy na podobny kierunek (Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytet Jagielloński ) w Krakowie ruszają 22 czerwca.

IINiSB UW oferuje 130 miejsc decyduje konkurs ocen, INIB UJ ma tylko 50 miejsc decyduje kolejność rejestracji.

Różnice pomiędzy systemami widać od ręki wystarczy spojrzeć na ich strony główne :>

Uniwersytet Jagielloński - Elektroniczna Rejestracja KandydatówUniwersytet Warszawski Internetowa Rejestracja Kandydatów

System rekrutacyjny UW jest mało przyjazny, pomimo podania numeru indeksu oraz dyplomu uzyskanego na UW nie przenosi żadnych danych i wszystko trzeba wypełniać z palca :(

Z jednej strony rozumiem że ciężko by było zrealizować weryfikację bezpieczeństwa danych (żeby uniknąć wtopy jak przy spisie narodowym) ale z drugiej było by wygodnie aby się same wypełniały pola choćby te z osiągniętymi wynikami. Nr indeksu czy dyplomu mógłby magicznie wypełniać te pola  żeby nie było potrzeby odkopywać suplementu do dyplomu w przypadku kontynuowania kierunku.

Podoba mi się kolorowanie menu jasno pokazujące gdzie są jeszcze braki wymagające uzupełnień.

W krakowskim systemie rejestracji też nie jest idealnie ale moim zdaniem zawiera więcej przydatnych informacji dla studenta oraz dostęp do nich jest łatwiejszy. Dzięki zastosowaniu w dolnej części głównego okna rozwijanych zakładek powiększyli obszar z informacjami. Zdecydowanie nie podoba mi się natomiast u nich że nadal brak wysokości opłaty za studia. Co prawda w moim przypadku to mało istotne bo i tak koszty dojazdów/noclegów będą koszmarne ale taka informacja powinna być dostępna i tyle zwłaszcza jeśli jest pokazane na nią miejsce :)

Koszty rekrutacji są na Uniwersytecie Jagiellońskim o 5 złotych niższe niż na Uniwersytecie Warszawskim ale przy 80 złotych to żadna różnica.

Ciekawym krokiem jest wykorzystanie platformy epuap.gov.pl przez uczelnię z krakowa do przesyłania dokumentów. Nie sądzę jednak aby wiele osób z tego skorzystało bo ogarnięcie tej platformy to istny horror, jest zdecydowanie nieprzyjazna. Poczucie zagubienia przy jej rozbudowanych możliwościach jest wielkie mimo dość dobrego przewodnika zrobionego dla celów rekrutacji przez UJ.

Z ciekawostek irk-a UW działa (nie zatkała się) a strona instytutu IINiSB leży :/

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: mózgownica

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *