będą zmiany :)

Po analizie cen w ovh zmieniłem zdanie, nie tnę bazy danych ani nie dokupuję większej, to nie miało by sensu skoro za połowę ceny dodatkowej bazy sql, kupię serwer z większą bazą (niż ta dodatkowa) i z większym limitem transferu na miesiąc  niż obecnie.

Mam nadzieję że 500 MB bazy danych starczy na jakiś czas, oraz podniesienie limitu transferu z 1 giga do 1 terabajta spowoduje że i w ostatnie dni miesiąca bibliotekarz.com będzie dostępny bez przeszkód, bo ostatnio różnie bywało :(

Sprawdziłem obecną bazę i stwierdzam że część postów w bazie jest zdublowana nowymi wersjami wpisów. Na stronie się one  nie powtarzają, i jest słabe 6000 wpisów.

Tak czy inaczej :) WIELKIE GRATULACJE NAPISALIŚCIE 100 Mb tekstów o swoim bibliotekarskim życiu, książkach i innych pasjach.

Z ciekawostek w ciągu ostatniego roku są dwie wizyty z iphone :)  na prawie 15 tysięcy unikalnych wizyt ogółem. Średnio są czytane prawie dwie strony, co przy obfitych w treść stronach jakie oferuje „Dziennik z blogów bibliotekarzy” jest moim zdaniem całkiem niezłym osiągiem.

Marnym jak dla mnie wynikiem jest 4000 wizyt powracających, bo to niestety znaczy że serwis jest mało użyteczny/ciekawy i ludzie nie wracają do niego, choć z drugiej strony to prawie 1/3 odwiedzających więc może za wiele oczekuję od internautów?

Sporo ludzi zna adres „bibliotekarz.com” lub ma go wpisanego na stałe w ulubionych bo wywołania bezpośrednie to 10%, sporo również przychodzi po linkach 26% . Stosunek google.com do bing.com jest jak 9256 do 3, czyli albo sztandarowa wyszukiwarka microsoftu bing nie lubi Dziennika z blogów bibliotekarzy (choć jest na pierwszym ekranie wyszukiwania na hasło bibliotekarz) albo sama nie jest lubiana przez czytelników bibliotekarz.com :)