nie widać kryzysu :)

Wczoraj właśnie rozmawiałem z Malinem o odwiedzalności i innych statystykach a tu dziś BIG BUM 5.17 mail że mam dokupić transferu bo się wykupiony 1 giga właśnie kończy. Rety toż to dopiero dwudziesty trzeci a giga transferu już poszło! i to na sam tekst i trochę obrazków? Bazę danych musiałem już powiększyć w listopadzie, teraz transfer….. pójde z torbami.

Skoro tak to sobie obejrzałem statystyki bibliotekarz.com i stwierdzam że nie ma kryzysu :> przynajmniej na blogu.

Odwiedzalność rośnie powolutku ale systematycznie. W pierwszych 3 miesiącach tego roku przekroczyła odwiedzalność z całego 2 półrocza 2008.

Oto trochę danych za 1 kwartał 2009

od google.analytics

Liczba odwiedzin witryny: 3 539

4 262 Odwiedziny
3 539 Bezwzględna liczba niepowtarzalnych użytkowników
7 834 Odsłony
1,84 Średnia liczba odsłon
00:01:40 Czas spędzony w witrynie
71,54% Współczynnik odrzuceń
81,39% Nowe odwiedziny

nie są to dobre informacje :( duża ilość odrzuceń wskazuje że strona nie zachęca do dalszego czytania czyli nie spełnia oczekiwań przychodzącego,  wskaźnik nowych odwiedzin mówi że stałych bywalców jest tylko 20%. Generalnie nie są to jakieś tragiczne wyniki ale wskazują jasno nad czym trzeba by popracować.

Z kolei uchin bazujacy na logach serwera (czyli dokładniejszy) wskazuje że plik podający rss-sy był pobrany w 1 kwartale 11639 razy zaś sam plik index.html 5026, pozostałe html-e zaś 11195 co daje dużą rozbieżność względem google.analytics :/

Co o tym sądzę napiszę w wakacje, jak porównam kilka miesięcy bo nie wierzę że ponad 65% ruchu na stronie to roboty które google filtruje, myślę  że to może być co innego :>

Zwraca uwagę dość wysoka liczba pobrań rss-sów muszę sprawdzić czy wynika z odpytywania co 5 minut czy ze sporej liczby czytelników.

Najczęściej szukane słówka

według google.analytics