adblock :)

ale się obśmiałem :)

postawiłem sobie kiedyś serwer reklam który ładnie podaje obrazki, obsługuje jak trzeba moje forum, blogi itd. (jak ktoś chętny mogę udostępnić konto na własne potrzeby)

Używając dzieciątka postanowiłem wejść do panelu administracyjnego  i zobaczyć czemu mój blog o shoutcast nie ma „reklam”. Wchodzę na stronę adserwera a tu wszystko w trybie znakowym, nie  ma tła, ani styli działających, kiszka panie jednym słowem. Dobra coś się nie załadowało, klikam odśwież w przeglądarce w nadziei że obrazki się pojawią a tu nadal bromba :(. Myślę sobie (miałem ostatnio problemy z jakimś robalem na serwerach doklejał swój kod przez buga) no ładnie, tu też się posypało ale jakoś dziwnie. Czyżby zły hakier skasował katalogi z obrazkami albo popsuł konfigurację? Ale zanim zacząłem szaleć po serwerze szukając wczorajszego dnia i kłopotów, tak sobie chwilkę pomyślałem i kliknąłem guziczek adblocka :D

wow wow auuuu (wielce radosne)

Jestem informatykiem klasy międzynarodowej z jakością Q naprawiłem problem 2 kliknięciami.

ROTFL baran :)

Wnioski są dwa

  1. Czas uaktualnić oprogramowanie addserwera skoro od pół roku na niego nie zaglądałem (jeśli dostawca softu coś poprawił) albo przynajmniej posprawdzać czy działa wszystko jak należy, samo się sprząta w logach itd.
  2. Adblock+ działa jak się patrzy, polecam go wszystkim co mają dość oglądania reklam :). Dla niewtajemniczonych Adblock+ to używana przeze mnie wtyczka do blokowania reklam w firefoxie.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *