język prowadzenia: polski

Dzięki ustawicznemu polowaniu w usosie udało mi sie upolować przedmiot „Słowniki i encyklopedie w Internecie – budowa i użytkowanie (kurs internetowy)”3322-SEWI-OG radość trwała do ubiegłego tygodnia bo przedmiot ciekawy, wydaje się być również przydatny w przyszłości i 3 punkty ects za niego dostanę.

Dlaczego już się nie cieszę? proszę bardzo już informuję, tak jak w temacie pisałem, informacja z usosa podczas zapisów „język prowadzenia: polski” a oto ćwiczenie na ten tydzień:

Prosimy obejrzeć Tour of OED Online i odpowiedzieć na 2 pytania:
materiały nie są już dostępne

i niech mi ktoś powie czy to uczciwe?

Jak by nie patrzył czuję się zrobiony w trąbę bo pytania nie są banalne i znajomość angielskiego jest potrzebna raczej dość dobra, w końcu do przeczytania jest ponad 30 stron po angielsku i trzeba zrozumieć co piszą a nie przejrzeć nagłówki.

Dla dociekliwych poniżej przykład pytania z testu do powyższego tekstu on-line.

OED Online dopuszcza wyszukiwanie:
Wybierz odpowiedź
a. W poszczególnych elementach artykułu hasłowego
b. Tylko w obrębie listy haseł
c. W całym tekście słownika, ale bez możliwości wyboru konkretnych elementów hasła
Jak widać nie tylko u nas w IINiSB dzieją się cudowianki. Ciekaw jestem czy trafi się jakiś słownik po arabsku albo może koreański, to by było ciekawsze przecież, a jakaż łatwość czytania dla wszystkich w polsce :P

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: mózgownica

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Jeden komentarz

  1. Heh, ale Polskę to też z dużej piszemy:]

    Przepraszam, że się tak czepiam, ale jestem językowym maniakiem z lekka.

    A ten wasz USOS to w ogóle coś pięknego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *