Uniwersytet Warszawski mnie zadziwia :)

Jako student 1 rocznika ciągle mnie coś zadziwia /a może to wada wrodzona/ ostatnio interesowałem się trochę fakultetami i trafiłem na takie różne ciekawe jak np.

zamiast WF granie w karty :) – 8004-BRYP-OG Brydż Sportowy – Grupa Początkująca (2008Z)

wykłady o wiedźmach ;) – 3402-00APCZ-OG Antropologia przesądu – czarownice (2008Z)

w przypadku tego drugiego rewelacyjna jest również liczba uczestników 5 osób!

Były dostępne w ofercie UW niektóre super zajęcia, jak wykłady o sztuce w terenie ale oczywiście zapisy rozeszły się momentalnie, zanim ja dostałem żetony na zakup miejsca na wykładach. Zresztą nadal nie mam tych żetonów, a nawet hasła co by mi aktywowało cały USOS a nie tylko kilka modułów. Przed październikiem ja i mój rocznik chyba ich nie dostanę więc z ogólnodostępnych fakultetów zaoczni IINiSB zostali po prostu wybzykani żeby nie powiedzieć dosadniej.

Dziś rano trafiłem przez przypadek na migrację danych w USOS-ie i tak sobie myślę że ten kotek to chyba garfield, jeśli mam rację to rodzi się pytanie ile kosztuje nas utrzymanie tego obrazka i innych które są objęte prawem autorskim na serwerach Uniwersytetu.

Oczywiście słysząc ciągle o antypirackich akcjach które odbywają się w akademikach zakładam,  że wykorzystanie wizerunku garfielda na potrzeby USOS-a jest legalne tzn. UW kupił prawa do korzystania z tegoż obrazka. Oczywiście mogę się mylić i UW nie musi odprowadzać z tego tytułu opłat bo ma jakieś zwolnienie, lub to nie jest garfield, a kotek narysowany pod jego natchnieniem wystarczająco różny od pierwowzoru aby nie być posądzonym o plagiat :)

zresztą oceńcie sami czy nie jest podobny

dobra starczy pisania, trzeba zarobić na jutrzejszy antałek piwa:)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: mózgownica

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *