Jak nic olewactwo

Tak sobie myślę czy ktokolwiek sprawdza jakość materiałów dydaktycznych jakie dostajemy do nauki…

Właśnie mimo mej ułomności ortograficznej skończyłem „korektę” materiałów z których mam się uczyć. Normalnie szok kto jak kto, ale ja? poprawiam wykładowców z ortografii (właściwie to z bylejactwa) Nie wiem, mnie by było wstyd coś takiego dać do nauki komuś, czyżbym był perfekcjonistą czy jak?

grupę, spłeczność, kraj…
st_int1.swf 1 ekran

że każdy uczestnik kursu będzie, scharakteryzoany
i poniżej kilkdziesiąt
st_int1.swf 3 ekran

poczuć się nieco dotknieta tym że „przecietnie” ma 2 wpisy
st_int1.swf 7 ekran

– na ile różnią sie uczestnicy
st_int1.swf 8 ekran

Zachowałem oryginalną pisownię tylko boldy są moje żebyście zobaczyli jakiego typu są to błędy, ekranów w sumie jest 10, na ekranie są 1-2 zdania, więc na dobrą sprawę co piąte zdanie zawiera błąd :lol:. Dobrze że to nie logika ;) matematyka albo programowanie ;) bo by się nie dało uczyć przy takiej ilości błędów.

Brak mi słów na określenie takiego materiału i podejścia do studenta :( i to w dodatku na UW Uniwersytecie zajmującym 1 miejsce w rankingach!

Mam nadzieję że zgodnie z zapowiedzią organizatorzy tegoż fakultetu dorzucą mi kilka punkcików za robotę którą odwaliłem za nich, zgodnie z luzackim wprowadzeniem do kursu:

Ponieważ są to stale uaktualniane materiały, to mogą pojawiać się tam różnego rodzaju błędy. Proszę je zgłaszać na forum Księga życzeń i zażaleń. W ciągu tygodnia usterki zostaną usunięte. Taka informacja liczy się jako część aktywności do zaliczenia. Prowadzący są „dyplomowanymi” dyslektykami, ale nie zwalania nas to w żaden sposób od poprawności językowej.

Jestem ciekaw waszego zdania skąd się wzięły te błędy, może wykładowcy testują czujność studentów ? choć moim zdaniem to po prostu naklepane prezentacje w pośpiechu i poszło do ludzi takie na odwal się.

Po takich materiałach coraz bardziej cenię starszych wykładowców, nawet jeśli „do zobaczenia” jest niewłaściwym pożegnaniem z wykładowcą a „Witam” zakrawa na zbrodnię :>

Polski język jest niesamowity! do zobaczenia, do widzenia, jedno dobre, drugie złe… aż sobie zaklnę „O kurcze!”

„NIE MOŻNA BYĆ KOLOROWYM PTAKIEM WŚRÓD SZARYCH GOŁĘBI” O obyczajach grzecznościowych na uczelni z profesor Małgorzatą Marcjanik rozmawia Anna Korzekwa w:„Uniwersytet Warszawski”, 5(44) grudzień 2009

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *