Ostry jak PolSilver

Informacja o zdaniu egzaminu

Kiedy byłem w wojsku to na kompanii był koleś nazywany Majonez, bo jego ojciec tak zwany prywaciarz (to czasy komuny były) miał firmę produkującą musztardę i majonez.

Kontaktów z nim nie miałem za wiele ale w pamięci utknął mi przepis na musztardę jaki mi podał gdzie składniki były mierzone w wiadrach i beczkach. Oraz jego opowieść czemu goli się polsilverami.

Był dobrym testerem żyletek bo musiał się golić 2 razy dziennie rano i po obiedzie inaczej „latał na okrążenia” za nie spełnianie wymogów wyglądu żołnierza. Jak pokazywał zdjęcie z cywila to ludziomałpy z planety małp były przy nim łyse. Nigdy w życiu więcej nie widziałem żeby komuś się broda zaczynała zaraz pod oczami.

Majonez mówił że wilkinsony i inne zachodnie żyletki są ostre ale przy jego zaroście były na raz, bo im się krawędź rolowała a w skutek tego żyletka się ślizgała. Raz pokazał nam taką żyletkę i faktycznie ostrze było zawinięte. Nasze polskie polsilvery tępiły się ale nie odkształcały więc mógł się nimi dość skutecznie skrobać kilka dni.

Po tym przydługim wstępie właściwy komunikat:

Idą zmiany na blogu, większość postów wylatuje do części sentymentalnej lub do kosza

Przegląd 55+ zakończony bez większych niespodzianek, egzamin na Audytora wiodącego – ISO 27001 zdany więc pojawi się czas na porządki.

Plan gry jest obszerny z dedlajnem ;) do końca roku

Planuję:

  • scalić różne blogi w ten jeden
  • zabić niepotrzebne lokalizacje
  • wrócić do pisania na blogu co najmniej raz w miesiącu
  • skupić się na tematyce w dwóch obszarach głównie na cyberbezpieczeństwie (strona Blue Team) i pomimo że już nie czuję się „Ewangelistą” to nadal będzie o WordPressie i jego społeczności bo w niej tkwię.
  • postawić własny motyw za pomocą FSE bo jeszcze nie miałem czasu się nim bawić
  • ogarnąć liczbę hostingów dedyków itd. bo to już przesadyzm zaczynam ginąć w tym gdzie co mam
  • przebudować całą tutejszą strukturę informacji a przynajmniej zmienić menu i linkowania
  • zweryfikować listę używanych wtyczek (część już poleciała do śmieci)

Tak więc wiosenne sprzątanie czas zacząć. Roboczo tworzę więc nową kategorię Silvers która stanie się domyślną główną kategorią a zarazem stanowiła bodziec do wspomnienia Majoneza.
Na temat turystów z żylety na łazienkowskiej tu nie będzie :>

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Silvers

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze