sidewiki off

Dwa lata temu pisałem o sidewiki z dużą dozą optymizmu. Praktyka pokazała że używanie  skończyłem po 4 miesiącach, prawdopodobnie w skutek wywalenia google toolbar.

No i stało się, przestałem używać a po roku sidewiki splajtowało ;). Dziś dostałem maila że jak chcę mogę pobrać wszystkie moje wpisy bo wielkie G morduje tą usługę. W sumie to mało szkoda skoro nie używałem, z drugiej strony jeśli by działała bez krowiastego google toolbar to bym używał jej, bo to fajna koncepcja była.

Wielkie G tnie koszty i przekierowuje ruch na plusa, czyli straszne F naprawdę daje mu się we znaki skoro zaczyna tak desperacko działać.

Podtrzymując świąteczną atmosferę [`] lively [*] wave [’]buzz [^]sidewiki

W sumie to nie ma po czym płakać wiele wpisów na sidewiki nie popełniłem (z buzzem to się nie uda), więc zachowam je sobie tutaj. Małe archiwum mojego sidewiki …

windows mobile w iPhone w Rosji wszystko możliwe

Na obrazku iPhone a cytat ze strony mówi „W chwili obecnej „Głos Rosji w twoim telefonie” jest dostępny dla telefonów typu Smartphone na platformie Windows Mobile. ” i jak tu rozumieć przekaz? u ruskich iPhony mają windowsa :>
19.03.2010

– Na temat strony Glos Rosji – ruvr.ru

idę na targi razy 2 ;)

cóż nie wiedzieć czemu na ksiazki.wp.pl nie działają komentarze więc napiszę w sidewiki :) Jako niezależny od wydawców i organizatorów obejrzę te targi, i opiszę na blogu (arek.bibliotekarz.com) co mi się subiektywnie podobało oraz bez serca zganię to co nie będzie dobre :)
21.02.2010

– Na temat strony Warszawskie Targi Książki, czyli bunt wydawców – … – ksiazki.wp.pl

MAANAM

tylko i wyłącznie przez 2 A :) ale cóż nie każdemu było dane śledzić ich karierę od opola 1980 ;)
16.02.2010

– Na temat strony ZSS IINiSB – Średnia 55 – students.lis.uw.edu.pl

Ogólnopolskie Badanie Bibliotekarzy

Już niebawem (20 luty 2010r) rozpocznie się Ogólnopolskie badanie Bibliotekarzy. Przedmiotem badania jest wykorzystanie narzędzi Google Inc. w pracy bibliotekarzy. Wszystkich bibliotekarzy zapraszam do wzięcia udziału w badaniu, z uczestnikom zainteresowanym wynikami udostępnię moją pracę dyplomową.
31.01.2010

– Na temat strony Biblioteka Narodowabn.org.pl

fajna fotka

podoba mi się ta fotka na schodach :)
14.01.2010

– Na temat strony Biblioteka Uniwersytecka w Warszawiebuw.uw.edu.pl

wow komentarz się dodał

nie może być, ot tak bez przekonania napisałem klikłem wyślij i udało się! do tej pory przećwiczyłem to wiele razy bez sukcesu a teraz się udało :) ciekawe czy dlatego że nie podałem adresu bloga? będę musiał sprawdzić to jeszcze kiedyś
26.12.2009

– Na temat strony bibla2 – codziennik – bloog.pl – bibla.bloog.pl

Wesołych świąt

Życzę wesołych świąt i dodam że zabawy sylwestrowej też :)
26.12.2009

– Na temat strony KPRM – premier.gov.pl

Wesołych świąt

a co mi szkodzi ;) Wesołych świąt życzę głowie naszego państwa i jego szanownej małżonce
26.12.2009

– Na temat strony Prezydent RP Lech Kaczyński – prezydent.pl

cóż jak pisałem u siebie

kolejne narzędzie do kontroli użytkowników, niebezpieczne gooogle będzie znów więcej o naszych poczynaniach w sieci. ciekawe co zrobi prezydent premier i ministerstwa na taką formę wyrażania opinii na ich stronach internetowych?
26.12.2009

– Na temat strony Google SideWiki – google.com

wysypało się :)

kolejna wersja beta chciałem puścić info przez twittera a tu Not Found Error 404 niezły początek….
26.12.2009

– Na temat strony Niedoszłego bibliotekarza blog – bibliotekarz.wordpress.com

jakiem niedoszły bibliotekarz nie wiem co sądzić

sidewiki ciekawy pomysł ale…. do tej pory niebezpieczne google musiało łączyć po „swojej stronie” autorów komentarzy do stron internetowych. Teraz już nie muszą bo dostają na tacy nasze przemyślenia przyporządkowane do konkretnych kont. Szeroką chochlą zaczerpną w końcu informacji o stronach które uniemożliwiały komentowanie z racji nieposiadania czy też blokowania takich mechanizmów. Ciekawe co zrobi np. dyrekcja biblioteki narodowej, albo chociażby dyrekcja mojego instytutu jak ktoś obsmaruje ich w sidewiki, a co poszczególne ministerstwa zrobią z tym głosem opinii publicznej (jeśli się przyjmie to rozwiązanie) aż zaraz zobaczę jakie są możliwości blokowania tego rozwiązania. To potężne narzędzie do zbierania informacji o tym czy się strony/treści na nich publikowane podobają ciekaw jestem jego rozwoju, oczywiście dokładam do mojej pracy licencjackiej kolejne pytanie :D
26.12.2009

– Na temat strony Niedoszłego bibliotekarza blog – bibliotekarz.wordpress.com

 

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *