tworzenie, otwieranie strony na facebooku

Jeśli masz już konto na facebook, to link pozwoli Ci utworzyć stronę prywatną, biblioteki, fanowską czy jaką chcesz. Wypełnia się tylko prosty formularz, zrzut ekranu poniżej.

facebook zakładanie strony formularz

Wybieramy stawiając kropkę jedną z trzech kategorii jaką będzie reprezentować strona:

  1. Lokalna ,
  2. Marka, Produkt lub Organizacja,
  3. Artysta, zespół lub osoba publiczna

i uszczegóławiamy z rozwijalnej listy.

W kolejnym kroku nadajemy stronie nazwę i określamy czy taka pusta ma być od razu widoczna, czy najpierw ją wypełnimy treścią a następnie opublikujemy.

Klikamy guzik „Utwórz stronę” i gotowe strona utworzona :) początek za nami.

facebook zakładanie strony gotowe

Jak zapewne dociekliwi zobaczyli chcę stworzyć zbiór fotografii bibliotek, więc zapraszam za kilka dni (po niedzielnej poprawce) do współpracy przy tej stronie :)

Można również utworzyć stronę nie mając fejsbókowego konta, tyle że jest to rozwiązanie skierowane do biznesu i nazywa się „Reklamy na Facebooku”.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

2 komentarze

  1. Na facebooku, a nie na facebook-u. Język polski jest fleksyjny, jak się coś da naturalnie odmienić, to się to odmienia. Sam Facebook Ci podpowiada mówiąc "Reklamy na Facebooku".

    Przepraszam za ortofaszyzm, ale jestem dziś po kilku godzinach sprawdzania prac z WKKP i poprawiam wszystkie błędy jak leci. A poza tym ortofaszystą jestem już od dobrych kilku lat i dobrze mi z tym :-)

  2. Jestem pod wielkim wrażeniem że są ludzie którzy to wszystko potrafią zobaczyć i stosować. Ja mam problem z tymi odmianami, regułkami itd. Myślę że to faktycznie boli jak ktoś widzi taki błąd i to jeszcze w tytule. Przepraszam i już poprawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *