mondre google

tak sobie się zastanawiam czy naprawdę moja notka o szpitalu na szaserów jest taka istotna? czy nie mam konkurencji w tym temacie :/ a może po prostu google wcale nie jest takie mądre jak większość sądzi.

Nie ma chyba dnia żeby ktoś tej notki nie czytał, znalazła się na 4 i 6 pozycji w top 10 słów kluczowych. Odosobniona w kontekście tegoż bloga a jednak widoczna na pierwszej stronie wyszukiwań?? czemu?? Nie dziwię się że ludzie wchodzą z tego linka i momentalnie idą dalej,  to pokazuje tylko że algorytmy google są słabe. Moim zdaniem wysoki wskaźnik odrzuceń, pokazuje jak głupie są ich algorytmy wyszukiwania. Jest wiele miejsc w sieci poświęconych chorobom, szpitalom, a googiel bez sensu ludzi kieruje do mnie :( Im większy wskaźnik tym więcej googiel powinien poprawić w swoim systemie. Co prawda spotkałem się z teorią twierdzącą że to ja mam poprawić słowa kluczowe żeby ten wskaźnik był lepszy, ale wychodzę z założenia że jednak  googiel jest dla mnie nie ja dla googla. Nie zamierzam tutaj małpować boldować, nagłówkować tylko po to aby wielkie g miało lepsze wyniki wyszukiwania.

Odwiedziny z wyszukiwarek ( g 821:26 reszta) to na tym blogu raptem 16 % co dość dobrze udowadnia teorię że nie tylko googiel się liczy. Przykładowo bibla generuje mi 18% odwiedzin więc jest od wielkiego g lepsza :) stary blog to 11 %, bibliotekarz.com 10%.

Generalnie wielkie g za mną nie przepada po zmianie adresu, wystawia na pierwszych stronach wyszukiwania ale pr mam nadal 0 a na starym blogu po 3 miesiącach było chyba 1 .

Najwyraźniej google ma pokrętną politykę jakąś :/ Oczywiście ilość stron odrzuconych znów wzrośnie w statystykach bo pojawiają się w tym tekście słowa poszukiwane, a o szpitalu nadal nic nie napisałem.

Rozszyfrowałem akronim gg, to zapewne od Głupie Google :D

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Jeden komentarz

  1. ale motyw 8-)

    pojawiło się dziś pr3 czyżby googiel czytał co o nim piszę [drapanie się po głowie] nie…. chyba to nierealne. Ale żeby tak z niczego odrazu na 3 wskoczyć [drapanie się po głowie] hmm… dziwne to google

    już wiem podlizuje się abym ankietę zinterpretował w łaskawszy sposób ROTFL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *