tworzenie, otwieranie strony na facebooku

Jeśli masz już konto na facebook, to link http://www.facebook.com/pages/create.php pozwoli Ci utworzyć stronę prywatną, biblioteki, fanowską czy jaką chcesz. Wypełnia się tylko prosty formularz, zrzut ekranu poniżej.

facebook zakładanie strony formularz

Wybieramy stawiając kropkę jedną z trzech kategorii jaką będzie reprezentować strona:

1. Lokalna ,
  2. Marka, Produkt lub Organizacja,
  3. Artysta, zespół lub osoba publiczna

i uszczegóławiamy z rozwijalnej listy.

W kolejnym kroku nadajemy stronie nazwę i określamy czy taka pusta ma być od razu widoczna, czy najpierw ją wypełnimy treścią a następnie opublikujemy.

Klikamy guzik “Utwórz stronę” i gotowe strona utworzona :) początek za nami.

facebook zakładanie strony gotowe

Jak zapewne dociekliwi zobaczyli chcę stworzyć zbiór fotografii bibliotek, więc zapraszam za kilka dni (po niedzielnej poprawce) do współpracy przy tej stronie :)

Można również utworzyć stronę nie mając fejsbókowego konta, tyle że jest to rozwiązanie skierowane do biznesu i nazywa się “Reklamy na Facebooku”.

Dinozaur pamiętający czasy LOAD “*”,8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak “dziki zachód” internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Google+ , Facebooku czy Twitterze

Ten wpis został opublikowany w kategorii facebook i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „tworzenie, otwieranie strony na facebooku

1. Malin pisze:

Na facebooku, a nie na facebook-u. Język polski jest fleksyjny, jak się coś da naturalnie odmienić, to się to odmienia. Sam Facebook Ci podpowiada mówiąc "Reklamy na Facebooku".

Przepraszam za ortofaszyzm, ale jestem dziś po kilku godzinach sprawdzania prac z WKKP i poprawiam wszystkie błędy jak leci. A poza tym ortofaszystą jestem już od dobrych kilku lat i dobrze mi z tym :-)

2. Niedoszły Bibliotek pisze:

Jestem pod wielkim wrażeniem że są ludzie którzy to wszystko potrafią zobaczyć i stosować. Ja mam problem z tymi odmianami, regułkami itd. Myślę że to faktycznie boli jak ktoś widzi taki błąd i to jeszcze w tytule. Przepraszam i już poprawiam.