Prezydencka strona z paździerza

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na której Ważne linki nie działają

Zaginął mi post w którym kiedyś opisywałem że to słabe ukrywać archiwalne strony poprzednich prezydentów (jak się znało adres i wpisało linka z palca to działały) i robić nowe archiwum z historią tylko żeby uhonorować „jedynego słusznego” prezydenta (według aktualnie rządzących). Zupełnie tak jakby poprzednich prezydentów co coś osiągnęli nie było, a świat się rozpoczął dopiero od dwóch takich co ukradli księżyc.

Ale to praktycznie nic w porównaniu z obecną żenującą sytuacją gdzie strona osoby nr 1 w kraju prezydent.pl ma linka przekierowującego do sklepu z domenami.

Tak dobrze widzicie jakiś rządowy gamoń nie opłacił domeny bor.pl i wróciła na rynek wtórny. Ciekawe z ilu miejsc poza https://www.prezydent.pl/wazne-linki/ jest jeszcze linkowana :> ruch z linków pewnie żaden ale moc domeny przekazują.

Nie wiem ile kosztuje prowadzenie prezydenckiej strony ale normalnie w pale się nie mieści że z 15 linków zatytułowanych jako „Ważne linki” 1/5 jest zepsuta.

Jeden link zwraca błąd 404 (http://europa.eu/index_pl.htm strona nie istnieje), drugi prowadzi do nieistniejącej domeny (http://prezydencjaue.gov.pl/), a trzeci prowadzi do sklepu z domenami ).

Praktycznie większość moich stron ma okresową weryfikację czy adresy wychodzące są poprawne, ale widać prezydent ma słabszych fachowców od IT, niż koleś po bibliotekoznawstwie :) Może swoje CV mu puszczę ROTFL

Aż się przypominają obietnice wyborcze nad spełnieniem których skutecznie od lat pracują obecnie rządzący #polskawruinie #gdziejestwrak #państwozdykty

Znalazłem za to posta w którym wspominam że zgłosiłem błędy na prezydenckiej stronie (z tego co pamiętam była zależna od jakiegoś zewnętrznego serwisu poza zasięgiem administratora prezydent.pl i ktoś mógł na nią wrzucać co tylko by chciał) ale poprawili to na szczęście.

Puszczę śmieszkowi info na twitterze żeby to ogarnął, zobaczymy czy trzeba mieć nicka w stylu @ruchadełkoleśne żeby przeczytał twitta.

UPDATE

heh wejdźcie na adres https://www.prezydent.pl/duda i cieszcie oczy błędami https

Żenada, po prostu żenada nie strona prezydenta dużego europejskiego kraju :/
Aż mnie korci żeby audyt http://prezydent.pl zrobić :> tylko po co mam się denerwować?

Na szybko walidacja css leży, walidacja html leży, walidacja WCAG2 leży, aż strach pomyśleć ile by wykazał typowy audyt skoro w 1 minutę wyskoczyło mi tyle błędów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: naprawiacz

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *