Grzebię sobie wczoraj coś na facebooku a tu na czacie pojawia się pytanie z roboty:

Jak popchnąć bibliotekę Uczelni do przodu?

tak ćwiczę pamięć co mnie na studiach uczyli i zasadzka o tym nie uczyli. pokrowiec na gitarę jako półka na książkiByło o promocji bibliotek publicznych, sporo o bibliotekach dla dzieci ale inne biblioteki były tylko wymienione jako istniejące ;). W sumie to nie dziwne bo biblioteki naukowe, specjalistyczne czy zakładowe są jednak zdecydowaną mniejszością i warto raczej się skupić na masówce bo to będzie bardziej przydatne studentom.

Tak czy inaczej temat ciekawy i zapewne będę zbierał informacje jak sobie radzą inne biblioteki na małych i średniej wielkości Uczelniach w temacie swojej promocji zwłaszcza przy wykorzystaniu nowych mediów. Ponieważ mam jakieś tam pomysły na dzień dobry, nie ma ciśnienia ale temat jest faktycznie frapujący i zajmę się nim trochę.

Zobaczymy co da się zrobić z tym zagadnieniem tylko że najpierw muszę się dowiedzieć jakie działanie promocyjne już prowadzi ta biblioteka. Kto wie może przy okazji napiszę tekst typu „xx sprawdzonych pomysłów na promocję biblioteki uczelnianej”.

Jak by ktoś miał chęć to niech napisze do mnie albo w komentarzach jak promuje swoją bibliotekę i czy to działa.

Dodaj komentarz