Wniosek o udzielenie informacji publicznej – przykład

Jako uzupełnienie wczorajszego posta proponuję szablon zapytania o udzielenie informacji publicznej oraz wspominany wczoraj przykładowy wniosek o udzielenie informacji publicznej jaki złożyłem.

——— początek szablonu ———

Imię Nazwisko

00-000 Miejscowość

ul. Adres 11

Osoba Odpowiedzialna

Nazwa komórki organizacyjnej

ul. Adres komórki, 00-000 Miasto

Wniosek o udzielenie informacji publicznej

Na podstawie art. 61, w związku z art. 8 ust. 2 Konstytucji RP oraz art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej proszę o udzielenie informacji w następujących kwestiach:

Tutaj nasza treść zapytania

Informacje proszę udostępnić w następujący sposób i formie:

Tutaj sposób przekazania informacji publicznej.

Zgodnie z art. 15 w/w ustawy jestem gotów pokryć dodatkowe koszty udostępnienia i przekształcenia informacji.

z poważaniem

Nasz Podpis

——— koniec szablonu ———

Ważne jest aby dokładnie opisać o co pytamy i dobrze skierować nasze zapytanie inaczej będą mogli przekierowywać nasze pytanie miedzy sobą w nieskończoność tłumacząc się innym zakresem kompetencji. Dobrze jest się też dowiedzieć najpierw ile może nas udzielenie informacji publicznej kosztować bo różne urzędy mają różne ceny a gdy mamy dostać 100 stron wydruku to już będzie znaczący koszt.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *