Starszaki

Właśnie szykuję ofensywę Latarniczą, już marzec i trzeba zacząć poważniej działać, wypłynąć na szersze wody.

Aktualnie mam dwie sztandarowe pogadanki

  • Bezpieczeństwo wnuków w Internecie
  • Darmowe rozmowy przez Internet

Niebawem będę też tworzył na tym blogu FAQ Starszaka. W tym celu gromadzę pytania od seniorów i zaczynam się zastanawiać jak im łatwo przekazać zdawałoby się proste sprawy nad którymi żaden internauta się nie zastanawia.

Najwięcej problemów jak do tej pory sprawiło mi udzielenie odpowiedzi na pytanie :

Co to jest konto w internecie?

No konto, to konto tak? a teraz jak wytłumaczyć człowiekowi który się nigdy nie logował ideę konta np. Google czy Microsoftu? Poczynając od dysków w chmurze na telekonferencjach kończąc, ze spersonalizowanym wyszukiwaniem w środku?

Jedno konto a taki problem, a gdzie sklepy, antywirusy, socialmedia, banki, producenci rtv/agd, kablówki, Stoeny tam też konta internetowe się zakłada.

Stanęło na porównywaniu do dowodu osobistego, prawa jazdy, konta w banku i karty magazynowej ale nie jestem usatysfakcjonowany sposobem mojego tłumaczenia. Kto wie może nie da się tego opisać krótko i prosto zarazem?

Wiki wykazuje się bełkotem na hasło konto użytkownika

No proszę jest śmiałek co się podejmie w dwóch trzech zdaniach łatwo i kompletnie opisać co to jest konto w Internecie? komentarze działają ;)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: mózgownica

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *