Starszaki

Właśnie szykuję ofensywę Latarniczą, już marzec i trzeba zacząć poważniej działać, wypłynąć na szersze wody.

Aktualnie mam dwie sztandarowe pogadanki

  • Bezpieczeństwo wnuków w Internecie
  • Darmowe rozmowy przez Internet

Niebawem będę też tworzył na tym blogu FAQ Starszaka. W tym celu gromadzę pytania od seniorów i zaczynam się zastanawiać jak im łatwo przekazać zdawałoby się proste sprawy nad którymi żaden internauta się nie zastanawia.

Najwięcej problemów jak do tej pory sprawiło mi udzielenie odpowiedzi na pytanie :

Co to jest konto w internecie?

No konto, to konto tak? a teraz jak wytłumaczyć człowiekowi który się nigdy nie logował ideę konta np. Google czy Microsoftu? Poczynając od dysków w chmurze na telekonferencjach kończąc, ze spersonalizowanym wyszukiwaniem w środku?

Jedno konto a taki problem, a gdzie sklepy, antywirusy, socialmedia, banki, producenci rtv/agd, kablówki, Stoeny tam też konta internetowe się zakłada.

Stanęło na porównywaniu do dowodu osobistego, prawa jazdy, konta w banku i karty magazynowej ale nie jestem usatysfakcjonowany sposobem mojego tłumaczenia. Kto wie może nie da się tego opisać krótko i prosto zarazem?

Wiki wykazuje się bełkotem na hasło konto użytkownika

No proszę jest śmiałek co się podejmie w dwóch trzech zdaniach łatwo i kompletnie opisać co to jest konto w Internecie? komentarze działają ;)

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *