zmiana dedyka

Po 3 latach owocnej dzierżawy serwera ns33001.ovh.net zrezygnowałem z dziadziusia. Sprawował się dzielnie :) na tyle lat zdechł tylko raz na trochę /naprawili szybciutko/, a zapewniam że popracował ciężko :( czasami nawet za ciężko i nie wyrabiał się biedaczek jak dodatkowo logi na koniec miesiąca przetwarzał.
Teraz radyjko, forum, blogi, kilka stronek internetowch z dziadziusia przeniosłem na żwawszą maszynkę o lepszym łączu, właśnie głównie o łącze chodziło bo radyjko się już dusiło na 20 megabitach :) co prawda z 5 adresów IP dziadziusia mam teraz tylko 1, ale cóż w sumie nie stanowi to dla mnie problemu, nie muszę mieć kilku ipków na maszynie.
Nie wiem czy nie za bardzo się wiążę z OVH w sumie przeniosłem do nich już prawie wszystko od różnych dostawców, ale widzę jak się rozwijają, jak zaczynałem z nimi współpracę to mieli różne babole, kilka co mnie dręczyły poprawili :) teraz nawet w niedzielę odbierają telefony, tak więc poziom wygody wzrósł znacząco.
Myślę często nad dywersyfikacją bo trzymanie wszystkiego u jednego dostawcy ma dobre i złe strony, chyba jednak to co trzymam obecnie „na stanie” nie wymaga aby mieć kilku dostawców. Kiedyś jak tych radyjek miałem więcej było to istotne żeby się rozchodziło przez kilku dostawców, wzrastała niezatykalność łącza itd. ale teraz jak mam 100 megabitów na serwer gdzie siedzi jedno radio i nie ma żadnej transmisji TV to nie ma problema i jak padnie to tylko jedno jakby co, a że serwer poza moim fizycznym zasięgiem…

Na koniec pochwała dla OVH polecam

dla równowagi informuję że płatne usługi interii są niższej jakości niż darmowe a admin do którego w końcu dostałem nawet komórkę /opiszę to kiedyś bo o tej akcji nie pisałem a poglądowa jest ;)/ miał niestety wiedzę chyba niewiele większą od amatora – praktyka jakim jestem ja.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *