depeszowo dziś ;)

nie nie, nie będzie o Depehe Mode choć ich słuchałem kiedyś sporo :)

Taki przeglądzik będzie informacyjny

• Montaż filmu wyrażającego nasze opinie i pokazującego jakość działania a właściwie niedziałania USOS-a odkładam na półeczkę ale to będzie piękny dokument, nawet etykietkę mu przypnę pułkownik ;) Tak więc świetny plan poległ w prozie życia, a miałem się wykrzyczeć jak to jest że wielka uczelnia zatrudniająca tęgie umysły nie potrafi zapanować nad serwerami. No sorry bardzo, nie będąc zawodowym informatykiem potrafiłbym spiąć kilka serwerów w klaster żeby mocy dla mysql-a nie zbrakło /a mam na to screeny że padał/, a chyba UW zatrudnia zawodowych informatyków po studiach /przynajmniej domagali się takowych w ofercie pracy rok temu/ Tak wiem trzeba by jeszcze routing ustawić sensowny z kilku łącz i zrobić trochę innych żeczy – wystarczy chcieć i umieć. Nikt mi nie wmówi że UW nie ma kilku serwerów z których można postawić klaster i podpiąć go efektywnie do sieci.
  • Z tymi zdalnymi fakultetami da się jednak żyć :) w 4 dni prawie nadrobiłem 2 tygodnie z 2 przedmiotów /trzeci zacznie się 16 marca/, więc przy zachowaniu systematyki będzie nie źle, a 10 dodatkowych ECTS-ów działa motywująco, jeśli się uda wszystko po mojej myśli to na przyszły rok zostanie mi fakultetów niewiele do zrobienia. Szczęście że złapałem dość ciekawe i do ogarnięcia fakultety /choć kierowane dla studentów III stopnia/ ale co mi tam, skoro dziewczyny mi wróżą doktora muszę się wprawiać ;). Z ciekawostek zwrócono mi uwagę na zbyt lekkie słownictwo jak na dyskusję akademicką ROTFL to będzie mnie śmiechem prześladować przez jakiś czas :) nawet zamyśliłem sobie cudować z językiem ale chyba nie mam czasu na takie zabawy :(
  • Bloga nie porzucam skoro daję radę z tymi zdalnymi przedmiotami, to będę się tu produkował dalej skoro są chętni do czytania /ku memu zdziwieni są i jest ich coraz więcej/ Mogę marketingowo podać nawet szalony przyrost w procentach ;) . Faktem jest że w kwietniu rok temu było 10 odwiedzin a w lutym powyżej 2300 odwiedzin więc przyrost przyzwoity jak sądzę :)

DZIĘKI WAM CZYTELNICY :*

• Prawdopodobnie pojawi się dział „mapy myśli” gdzie będę wrzucał te co wyprodukuję we Free Mind, bo mapy faktycznie pomagają w ogarnianiu tego co się czyta i trzeba zapamiętać, pomogły mi w nadrabianiu do testów, owszem są zrobione na chybciaka i nie są piękne, dopieszczone, kolorowe w sumie bez ortografii żadnej pisane ;) ale jeśli komuś sie przydadzą /zdalne fakultety się raczej nie zmienią bardzo/ to będzie skąd je wziąć. Może nawet się skuszę na przetłumaczenie interfejsu Free Mind, bo skoro gratis używam tego narządka niech go wspomogę w rozwoju – zdecydowanie wart jest tego.