5 lat w bece

Wczoraj minęło 5 lat odkąd zatrudniłem się w bibliotece. Szmat czasu głównie straconego na nisko płatną aczkolwiek stabilną pracę.

Nie jestem szczęśliwy z tej roboty ale tkwię w niej z powodu zespołu który jest fajny. Stać mnie póki co na pracę w bibliotece ale ten czas się powoli kończy. Jeden z naszej trójki odszedł właśnie do innej roboty, więc etatów ubyło i może być różnie z realizacją zadań. Żeby było ciekawiej z 3/4 przeszedłem na cały etat ale pod warunkiem że jeden dzień w tygodniu pracuje zdalnie i jest to dzień poświęcony na naukę nie typowa pracę w bibliotece. Tak więc po prawdzie do tej pory mieliśmy 2 i 1/4 etatu a po roszadach będzie 1 i 4/5 więc zdecydowanie mniej.

Szczęściem część głupich prac jest szansa że zostanie zorganizowana tak że przestaniemy tracić czas na ctrl + c w wordzie i ctrl +v  w wordpressie, oraz robić inne dziwadła tego poziomu. Ale czas pokaże jak to będzie w praktyce.

Póki co wczoraj w końcu po raz pierwszy wypiliśmy razem (szkoda że to zarazem ostatni raz) ale było przednie. Co prawda rum zdradzałem z rakiją ale gusta należy rozwijać :)

• rakija gruszkowa to taka damska wchodzi gładko i raczej posmak niż smak gruszek bardziej wytrawna niż słodka
  • rakija śliwkowa (jak bym miał wybierać całą flaszkę jednego smaku to tą) fajny ostry bimber czuć co się pije, gryzie pali coś jak tytoń bałkański jak odpalam z nim faję to wszyscy uciekają
  • rakija winogronowa trochę dziwna taka jak by nalali to bym się dziwił co to wino takie mocne, najbardziej aromatyczna trochę bardziej ostra niż guszkowa
  • brzoskwiniowej nie mieli :(

I tyle opisu cośmy pili. Jedzenie za to w Karczmie Bałkańska Dusza dają smaczne i klimatyczne. Ładnie podane i w rozsądnej cenie, na pewno wpadnę tam jeszcze tą rakije brzoskwiniową sprawdzić i przekąsić co nieco. Miejscówka na uboczu ale w środowe popołudnie było gęsto przy stolikach na powietrzu w środku (z klimatyzacją) było luźno.

Generalnie Gurmanska pljeskavica z dodatkami doskonała poza rozczarowującym ryżem.

talerz z gurmanska pljeskavica i dodatkamiSłuszna ilość mięcha 400g  (palec dla uwidocznienia rozmiaru).

dwie buteleczki rakija gruszkowaRakije podają w śmiesznych buteleczkach, coś jak wiedźmiński eliksir, takich na raz do wypicia, ale to 60ml więc można się szybko zatruć jak ktoś narzuci tempo a białego miodu pod ręką akurat nie ma ;)

To było dobre spotkanie, wbiłem do kalendarz kolejne za 5 lat bo to będzie ciekawe doświadczenie się spotkać i porównać kto i gdzie robi. Wszystko wskazuje że za rok dwa beka będzie miała miała duży problem z kadrą, szefo spłacił kredyt więc możne sobie pozwolić na przerwę przy zmianę pracy, a ja bez niego robić tam nie będę :)

Nasz doskonały system biblioteczny Mateusz znów w kolejnym miejscu sobie nie radzi z kodowaniem znaków przy wymianie danych między swoimi „modułami” i wywala się przy konwersji jak trafi na jakiegoś umlauta czy inny apostrof. Autor oficjalnie stwierdził że katalog nigdy nie będzie zgodny z WCAG 2 (nadal jest na tabelkach pozycjonowany). Aplikacja ma dorobione kolejne nic nie dające wodotryski, zamiast mieć zrobiony podstawowy refaktoring kodu żeby chociaż posługiwała się w całości jednym kodowaniem znaków a nie częściowo cp1250 (tak dobrze widzicie w bazie danych nadal trzyma cepa) a gdzie indziej UTF-8. Mówiąc krótko autor Mateusza to ciul nie programista :)

Ciekawe czy będzie post 7 rok w bibliotece? szósty raczej się pojawi skoro załatwiłem sobie jeden dzień w tygodniu na naukę to należy go wykorzystać. Ciekawe co naklepię pewnie jakąś apkę PWA dla użytkowników biblioteki albo może poćwiczę reacta i naklepię jakiś moduł książkowo biblioteczny do WordPressa?

O Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze
Ten wpis został opublikowany w kategorii arek ver. 5.xx i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na 5 lat w bece

1. Niedoszły Bibliotekarz pisze:

Druga wizyta w Bałkańskiej Duszy trochę rozczarowała, inna potrawa niby wołowe z baraniną (ale nie było jej czuć) ale problem stanowiło że jedyna zmiana to mięso w 2 plackach i dodali troszkę żółtego sera, cała reszta dodatków bez zmian. Ciekawe czy za kolejnym razem (jeśli nastąpi) znów będzie tak nikła różnica między potrawami.