5 lat w bece

talerz z gurmanska pljeskavica i dodatkami

Wczoraj minęło 5 lat odkąd zatrudniłem się w bibliotece. Szmat czasu głównie straconego na nisko płatną aczkolwiek stabilną pracę.

Nie jestem szczęśliwy z tej roboty ale tkwię w niej z powodu zespołu który jest fajny. Stać mnie póki co na pracę w bibliotece ale ten czas się powoli kończy. Jeden z naszej trójki odszedł właśnie do innej roboty, więc etatów ubyło i może być różnie z realizacją zadań. Żeby było ciekawiej z 3/4 przeszedłem na cały etat ale pod warunkiem że jeden dzień w tygodniu pracuje zdalnie i jest to dzień poświęcony na naukę nie typowa pracę w bibliotece. Tak więc po prawdzie do tej pory mieliśmy 2 i 1/4 etatu a po roszadach będzie 1 i 4/5 więc zdecydowanie mniej.

Szczęściem część głupich prac jest szansa że zostanie zorganizowana tak że przestaniemy tracić czas na ctrl + c w wordzie i ctrl +v  w wordpressie, oraz robić inne dziwadła tego poziomu. Ale czas pokaże jak to będzie w praktyce.

Póki co wczoraj w końcu po raz pierwszy wypiliśmy razem (szkoda że to zarazem ostatni raz) ale było przednie. Co prawda rum zdradzałem z rakiją ale gusta należy rozwijać :)

  • rakija gruszkowa to taka damska wchodzi gładko i raczej posmak niż smak gruszek bardziej wytrawna niż słodka
  • rakija śliwkowa (jak bym miał wybierać całą flaszkę jednego smaku to tą) fajny ostry bimber czuć co się pije, gryzie pali coś jak tytoń bałkański jak odpalam z nim faję to wszyscy uciekają
  • rakija winogronowa trochę dziwna taka jak by nalali to bym się dziwił co to wino takie mocne, najbardziej aromatyczna trochę bardziej ostra niż guszkowa
  • brzoskwiniowej nie mieli :(

I tyle opisu cośmy pili. Jedzenie za to w Karczmie Bałkańska Dusza dają smaczne i klimatyczne. Ładnie podane i w rozsądnej cenie, na pewno wpadnę tam jeszcze tą rakije brzoskwiniową sprawdzić i przekąsić co nieco. Miejscówka na uboczu ale w środowe popołudnie było gęsto przy stolikach na powietrzu w środku (z klimatyzacją) było luźno.

Generalnie Gurmanska pljeskavica z dodatkami doskonała poza rozczarowującym ryżem.

talerz z gurmanska pljeskavica i dodatkamiSłuszna ilość mięcha 400g  (palec dla uwidocznienia rozmiaru).

dwie buteleczki rakija gruszkowaRakije podają w śmiesznych buteleczkach, coś jak wiedźmiński eliksir, takich na raz do wypicia, ale to 60ml więc można się szybko zatruć jak ktoś narzuci tempo a białego miodu pod ręką akurat nie ma ;)

To było dobre spotkanie, wbiłem do kalendarz kolejne za 5 lat bo to będzie ciekawe doświadczenie się spotkać i porównać kto i gdzie robi. Wszystko wskazuje że za rok dwa beka będzie miała miała duży problem z kadrą, szefo spłacił kredyt więc możne sobie pozwolić na przerwę przy zmianę pracy, a ja bez niego robić tam nie będę :)

Nasz doskonały system biblioteczny Mateusz znów w kolejnym miejscu sobie nie radzi z kodowaniem znaków przy wymianie danych między swoimi „modułami” i wywala się przy konwersji jak trafi na jakiegoś umlauta czy inny apostrof. Autor oficjalnie stwierdził że katalog nigdy nie będzie zgodny z WCAG 2 (nadal jest na tabelkach pozycjonowany). Aplikacja ma dorobione kolejne nic nie dające wodotryski, zamiast mieć zrobiony podstawowy refaktoring kodu żeby chociaż posługiwała się w całości jednym kodowaniem znaków a nie częściowo cp1250 (tak dobrze widzicie w bazie danych nadal trzyma cepa) a gdzie indziej UTF-8. Mówiąc krótko autor Mateusza to ciul nie programista :)

Ciekawe czy będzie post 7 rok w bibliotece? szósty raczej się pojawi skoro załatwiłem sobie jeden dzień w tygodniu na naukę to należy go wykorzystać. Ciekawe co naklepię pewnie jakąś apkę PWA dla użytkowników biblioteki albo może poćwiczę reacta i naklepię jakiś moduł książkowo biblioteczny do WordPressa?

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

2 komentarze

  1. Druga wizyta w Bałkańskiej Duszy trochę rozczarowała, inna potrawa niby wołowe z baraniną (ale nie było jej czuć) ale problem stanowiło że jedyna zmiana to mięso w 2 plackach i dodali troszkę żółtego sera, cała reszta dodatków bez zmian. Ciekawe czy za kolejnym razem (jeśli nastąpi) znów będzie tak nikła różnica między potrawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *