WordUP Warszawa

Logo pierwszych wordupów warszawaMoże to i trochę szalone ale podjąłem się zorganizowania spotkania dla wordpresowców z Warszawy i okolic.

Miałem w planach organizację innych cyklicznych spotkań ale pod wpływem impulsu po ostatnim WordCampie postanowiłem zadziałać w tym klimacie. Jako że zaczynam już coraz więcej i bardziej konkretnie myśleć nad tym prawie WordUp-em czas już notować sobie pomysły, potrzeby i inne takie tam organizacyjne trelemorele.

Nie mam ambicji organizacji oficjalnego spotkania namaszczonego przez centralę, bardziej widzę to jako spotkanie znajomych i tych co dopiero zostaną znajomymi. Ot taka wylęgarnia kontaktów.

Zakładam że będzie to mała kameralna impreza na jakieś 20 max 30 osób, bardziej do pogadania między sobą niż do słuchania wystąpień. Oprócz „technicznych” pojawi się grono blogerów, użytkowników wordpressa, więc ścisły wysoko technologiczny klimat odpada.

Jeśli się mylę i faktycznie zadeklaruje się na spotkanie tylko 20 developerów to spox możemy zrobić techniczną imprezę, ale skoro z całego kraju na wordcampach zbiera się raptem po 100 osób „technicznych” to zakładam że nie uzbieram ich 20 w wawie.

Zastanawiam jak by się przyjęła formuła typu bloger ma problem/pomysł/pytanie a techniczni chwalą się wiedzą. Może zrobić jedną dwie krótkie pogadanki a potem takie testowanie wiedzy developerów? Myślę że mogło by się to skończyć dość ciekawymi znajomościami które by zaowocowały usieciowieniem w nowych grupach.

Chcę pójść drogą spotkanie za free i stosowna do ceny ilość gadżetów :> Nie ukrywam że taki krok zdecydowanie też uprości mi organizację.

Myślę nad tematem przewodnim spotkania, coś tam się niby rysuje „Moje naj* wdrożenia” ale blado jakoś.

Starczy już tych przemyśleń na dzisiaj. Jakbyście mieli jakieś pomysły, uwagi, chcieli wygłosić „kazanie” na spotkaniu to komentowanie działa ;) mail też.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

12 komentarzy

    1. Kurcze w planach było małe lokalne spotkanie a tu taki cymes.

      Coś czuję że śruba się dokręca… co innego zrobić lokalny blamaż o co innego skrewić przed całym krajem. Spoko damy radę i wyjdzie spotkanie bez pudła :)

    1. Spotkanie jest dla wszystkich stron korzystających z wordpressa.
      Chciałbym żeby było sporo blogerów chcących porozmawiać z czym maja problemy, to pozwoli developerom na tworzenie lepszych rozwiązań. Uważam że wzajemne poznanie się tych dwóch grup zaowocuje korzyściami dla obu stron i wordpressa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *