Szykuję się na WordCamp

WordCamp Gdańsk 2012Tak siedzę i myślę, szukam jakie by tu ciekawe i popularne błędy wordpresowiczów pokazać w czasie mojej pogadanki. Mam już trochę zebrane materiałów do pokazania na dość ciekawych mam nadzieję przykładach.

Sądzę że słuchaczy zaciekawi w skutek jakiego błędu/niedopatrzenia można zobaczyć kiedy pracują np. Kominek, Hatalska czy Kurasiński. Może błędy (no dobra idziemy w szczerość dwa niedopatrzenia) jakie już zgłosiłem ministerstwu cyfryzacji też zainteresują kilka osób. Swoją drogą to mogli by odpowiedzieć choćby że mail dotarł.

Chcę pokazać problemy jakie potrafi wygenerować sama sobie redakcja bloga czy strony opartej na Wordpresie, poruszyć świadome używanie EXIF i inne takie tam drobiazgi o których warto pamiętać podczas redakcji.

Dla koderów też szykuję kilka punktów które wiem że naruszają (często świadomie) na zasadzie damy radę, zawsze się udawało, zapomniałem… Pewnie nie będzie fajerwerków ale warto o tym przypomnieć przed katastrofą. Prawdopodobnie ze dwa słowa powiem też o mailingu, standardach danych.

Co prawda pojawia się pewien dublet tematyki z inną prelegentką ale myślimy jak to wygrać dla słuchaczy.

A może ktoś z czytelników zna jakieś ciekawe błędy związane z wordpresem zarówno od strony prowadzenia bloga jak i jego kodowania (wtyczki, skórki ect.) i zechce napisać maila.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

2 komentarze

  1. "Sądzę że słuchaczy zaciekawi w skutek jakiego błędu/niedopatrzenia można zobaczyć kiedy pracują np. Kominek, Hatalska czy Kurasiński."
    To znaczy , czy są online?
    O której Niedoszły Bibliotekarzu masz wystąpienie?

    1. W sumie to tylko po części można zweryfikować ich obecność w ten sposób, jak się ktoś wykaże cierpliwością lub umiejętnością napisania małego skryptu. Pogadankę mam pod koniec 2 dnia, prezentacja poleci na slideshare prawdopodobnie jeszcze przed wyjazdem jak czasu starczy.

      Z ciekawostek u Natalii częściowo poprawiono niedopatrzenie, a Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nadal ma wordpressa 3.4.1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *