Coś więcej niż tort

Obiecany filmik z 60 rocznicy utworzenia IINiSB UW poniżej

httpv://www.youtube.com/watch?v=WzfZ7BLwnLo

Najbardziej mi się podoba fragment zatytułowany w myślach „pogoń za tortem” bo dracznie wygląda, ale ze współczuciem dodam że „goniący” nawet nie spróbował tortu. Dlatego ja nie lubię być organizatorem imprez.

Lubię za to wersje trial oprogramowania. Nie wyobrażam sobie obecnie zakupu softu bez jego przetestowania. Chyba wszyscy ważniejsi dostawcy oprogramowania takie wersje udostępniają teraz nie to co kiedyś.

Ostatnio dość intensywnie ćwiczę  pakiet Web Premium od Adobe. Wydam spory pieniążek za jego wersję studencką (jak się już zdecyduję gdzie iść bo i Bibla przeciw mnie) ale naprawdę czuć różnicę pomiędzy Adobe a konkurencją. Poza tym jako wychowany na Home Site odnajduję jego wkład w ich sofcie, na dodatek myślę co nieco o wejściu na rynek urządzeń  mobilnych a ten pakiet chyba zaoszczędzi mi sporo pracy.

Do sklecenia powyższego filmiku z rocznicy instytutu bibliotekoznawstwa użyłem triala VideoStudio Pro X4

Po 4-5 godzinach nauki poprzez testowanie, bez praktycznie żadnych podstaw obróbki video (co ewidentnie widać) udało się wypocić film z czołówką, przejściami i napisami. Były też wstawione przez jakiś czas fotografie ale wywaliłem bo marnie wyglądała mieszanka filmu z nimi. Myślę że skoro się udało skleić z kamery kilka ujęć w całość bez pomocy z zewnątrz i nawet bez oglądania tutoriali to znaczy że program jest intujcyjny i dość prosty. BTW oczywiście sam wrzuca efekt finalny na youtube tyle że dureń nie zapamiętał ustawień (login, hasło) i wgrywając drugi raz po poprawkach musiałem wklepać je ponownie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: wydarzenie

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

2 komentarze

  1. Pingback: sobotni [57] | pulowerek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *