Strażnicy Galaktyki 2 – opinia

Widziałem, z chęcią zobaczę znów :)

Strażnicy Galaktyki 2 są ciutkę słabsi niż w jedynka, głównie przez zbyt przegadano/wydumany środek filmu, ale mały Groot (zwłaszcza zamierający w ruchu gdy Drax na niego się patrzy) rekompensuje straty. W sumie to mały Groot jest najfajniejszą postacią w tym odcinku.

Trochę nie wykorzystane nowe postacie jak np. owadzica Mantis. No mogli dać jej więcej talentów. Zbyt wiele poważnych kłopotów rodzinnych jak na śmiechofilm, ale całość godna polecenia. Jedna scena jak dla mnie zbyt brutalna i popsuła smak całości. Jedna zbyt chwytająca za serce i wchodząca wodą na oczy. Mnogość przaśnego dowcipu jak zarządzanie strzałą w napisach końcowych, ale i trochę takiego wymagającego momentu na zrozumienie. Największy majstersztyk to upychanie popularnych postaci w odmiennym kontekście jak przykładowo przyrównanie Yondu do wielkiej bohaterki Mary Poppins.

O wielkiej roli Sylwestra Stallone w tym filmie też wspomnę :) bo te jedyne dwa krótkie ujęcia w których go pokazali jakoś przypomniały mi niewiedzieć czemu jego rolę w Sędzia Dredd

O ile nie lubię Marvela jako takiego to strażnicy Galaktyki pasują mi, odnajduję się w tych ich żartach i mądrościach typu:

  • nie jesteście przyjaciółmi tylko nas siebie krzyczycie
  • jesteśmy rodziną

Spodobała  mi się również dobrze pokazana deprecjacja nazwy marki (o ile można to tak określić) Tasak Man dokonanej przez Rocketa (nie wnikając w jakość przekładu Taserface)

Zdecydowanie warto było iść na maraton i zobaczyć również jedynkę w 3D. Niektóre z efektów naprawdę dawały w Imaxie radę (zmusili mnie do mrugnięcia oczami).

Do zapamiętania motyw Petera Quill z korbą (jakoś mi uciekł jak poprzednio oglądałem jedynkę) i jego tłumaczenie „nie wiedziałem jak to działa”

W drugiej części pojawia się druga kaseta z lat `80, ale jak dla mnie to są słabsze przeboje niż te dostępne na kasecie Avesome mix vol.1

Poniżej lista kawałków z tej drugiej magicznej kasety Star-Lorda:

https://www.youtube.com/watch?v=0kNGnIKUdMI

Teraz czekam na przedsprzedaż biletów na Obcy przymierze bo premiera w przyszły piątek a biletów w Imax nadal jeszcze nie sprzedają ani w necie ani w kasach :(

BTW Pokazali trailer z Zemsta Salazara i nie ukrywam zrobił na mnie pozytywne wrażenie w 3d rekiny zombie fajne będą.

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *